Alexa

MHP'li Enginyurt, Asgari ücret en az 2850 Tl olmalı

Asgari ücret görüşmeleri bugün başladı. Toplantıda, işçi ile işveren temsilcileri talep ve görüşlerini belirtti. Toplantının 6 Aralıkta yapılması kararı alındı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından Asgari ücretin en az 2850 TL olması gerektiğini söyledi.

MHP'li Enginyurt, Asgari ücret en az 2850 Tl olmalı

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücreti belirlemek üzere bugün toplandı. Komisyon ikinci toplantıyı 6 Aralık'ta yapma kararı aldı.

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde yapılan toplantıya. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk başkanlık yaptı. işçi tarafını Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), işveren tarafını ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil etti. 

 DİSK ve Hak-İş asgari ücretin en az 2 bin 578 lira olması gerektiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal Medya twitter hesabından bulunduğu paylaşımda işvereninde mağdur edlmemesi gerektiğini belirterek, Asgariücretin enaz 2850 Tl olması gerektiğini paylaştı.

MHP Milletvekili Enginyurt'un paylaşımı şöyle:

"Asgari ücret görüşmeleri başladı. İşverenin yükünü de almak kaydıyla, asgari ücret en az 2850 Tl olmalı. Devlet asgari ücretten en az vergi almalı, sigorta primleri 2 yıl süreyle yarıya indirilmeli. İşçinin yüzü gülerken,işveren de mağdur edilmemeli. 2020 de yüzler gülmeli "

YORUM EKLE