MHP'li Enginyurt: Özgür Özel denilen bu provokatöre bir sözünüz olmalı

Eski CHP milletvekili Eren Erdem'in tahliyesinin ardından yeniden tutuklanması sosyal medyayı karıştırdı. Milletvekili Özgür Özel, "Derin Devlet" derken Cemal Enginyurt, "Türk Devletine Hakaret" ifadelerini kullanarak "provakatör" dedi.

Siyaset 08.01.2019, 19:58 08.01.2019, 23:49
MHP'li Enginyurt: Özgür Özel denilen bu provokatöre bir sözünüz olmalı

FETÖ davasında tahliyesine karar verilen ardından savcının itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan eski CHP Milletvekili Eren Erdem yeniden tutuklandı.

Yakalama kararı veren 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan Eren Erdem, oy çokluğu ile tutuklandı. Mahkeme, Silahlı Terör örgütünün içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçunun mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesinin varlığı ve kaçma şüphesini gösteren somut olgunun bulunması gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

CHP eski vekili Eren Erdem'in yeniden tutuklanmasına tepki gösterenler, Adaletsizliği, haksızlığı dile getirirken küfürler havada uçuşuyor ve Devlet aleyhinde olmadık laflar ediliyorken Adalet Bakanlığı uyuyor mu? sözleri sosyal medya hesaplarından yükseliyor. Diğer taraftan Eren Erdem'in yeniden tutuklanmasına sessiz kalınmayacağını söyleyen taraf yine sosyal medyadan "Derin Devlet" ten bahsederken Eren Erdem'in babası ise, “O talimatları veren kişiye sesleniyorum: Ne biçim vicdan var sende, nasıl Müslümansın? Kulağına küpe olsun, ne ben, ne oğlum senden korkmuyoruz. Diz çöktüremeyeceksin, yalvartamayacaksın.” ifadeleriyle adeta isyan bayrağını çekiyor."

Manisa Milletvekili Özgür Özel'in "postmodern derin devlete sesleniyorum ALÇAKSINIZ. NAMERTSİNİZ.. UTANMAZSINIZ..." sözlerine Sosyal medya hesabından Adalet Bakanına çağrıda bulunan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sert ifadelerle Özgür Özel'e yükleniyor:

"#abdulhamitgul Adalet Bakanı olarak şahsınız da, TÜRK Devletine yapılan bu hakaretler içimizi sızlattı. Özgür Özel denilen bu provakatöre bir sözünüz olmalı. Bu tip, eleştiri değil küfür ediyor. Siz susarsanız, Adalet susar."

Eren Erdem'in yeniden tutuklanmasına tepki gösteren diğer Paylaşımlardan bazıları şöyle: 

Veli Ağbaba: "6 saattir tahliyesi beklenen Parti Meclisi Üyemiz #ErenErdem hakkında, başsavcılığın itirazı üzerine yakalama kararı verildi.
Serbest mi bıraktınız da yakalıyorsunuz? Bu ülkeye adalet lazım.Hukuk lazım.Vicdan lazım. "

Özgür Özel: #ErenErdem için mahkemenin verdiği tahliye kararını cezaevine 6 saat bildirtmeyip, bu sırada bir başka mahkemeye yeniden tutuklama kararı verdiren postmodern derin devlete sesleniyorum ALÇAKSINIZ. NAMERTSİNİZ.. UTANMAZSINIZ...

İlyas Salman: Trol ve yandaşlar Eren Erdem'in tahliyesiyle beraber kudurdular; neymiş, " 19 yılla yargılanan birisi nasıl tahliye olur" yahu siz 35 yılla yargılanan Brunson'un tahliyesini bile alkışlayacak kadar omurgasızsınız, bu mu size ağır geldi?

Sezgin Tanrıkulu :Yargının işleyişinin hızlandırılmasındaki amacınız bir mahkemenin tahliye kararının cezaevine ulaştırılmasını engelleyerek bir başka mahkemenin tutuklama kararı vermesi olmalı. #ErenErdem’in derhal tahliye edilmesi gerekirken yeniden tutuklandı. @abdulhamitgul

Mahmut Tanal: Mahkemenin mesaisi bitmiştir.Tahliye kararı verildikten sonra Eren Erdem derhal tahliye edilmeliydi. Ancak 6 saattir Eren Erdem tahliye kararına rağmen salıverilmedi. Mahkemenin mesaisi bittiği halde bir sanal mahkeme kararı verildi! İşletilen düşman hukukudur

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)