banner434

MHP'li Ersoy; Genel Başkınlık Adaylığı'nı yalanladı

MHP Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi ERSOY, Haber 7 İnternet sitesinde kendisiyle ilgili yer alan haberi yalanladı.

Siyaset 11.11.2015, 17:31
MHP'li Ersoy; Genel Başkınlık Adaylığı'nı yalanladı

MHP Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi ERSOY, Haber 7 İnternet sitesinde kendisiyle ilgili yer alan haberi yalanlayarak; 'Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in kendi yerine şahsımı hazırladığı iddiası yer almıştır. Sözü edilen haber tamamen gerçek dışı, hayal ürünü uydurulmuş maksatlı bir haberdir.'dedi

Ersoy yaptığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi:

'AMAÇLARI MHP'Yİ KARIŞTIRMAK'

Haber 7 internet sitesinde,” İşte Bahçeli’nin Yerine Hazırladığı İsim” başlığı ile verilen Ferhat Esnek’in haberinde Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in kendi yerine şahsımı hazırladığı iddiası yer almıştır. Sözü edilen haber tamamen gerçek dışı, hayal ürünü uydurulmuş maksatlı bir haberdir. Amaçları Milliyetçi Hareket Partisi’ni karıştırmak olan malum odaklar her gün bir ismi ortaya atarak algı yöneticiliği yapmakta, MHP’de bir genel başkanlık değişimine ihtiyaç olduğu yönünde bir algı yaymaya çalışmaktadırlar. Bu haberlerin emperyalist güçlerin küresel projelerine taşeronluk yapanların medya organlarında görülmesi durumun anlaşılması için kâfidir. Küresel planlarının önünde dik duruşu, taviz vermeyen tavrı ile hedef gösterilen Genel Başkanımız üzerinde oynamaya çalıştıkları kirli oyunların farkındayız! Bu planları yapanların, oyunu yazanların ve yönetenlerin senaryolarına kimlerin figüranlık ettiğini amaç ve gayelerini de iyi bilmekteyiz.

DEVLET BAHÇELİ'NİN HAKLILIĞI GÜN GİBİ BELİRECEKTİR

1 Kasım 2015 seçimlerine Türkiye normal şartlarda gitmemiştir. 7 Haziran’dan sonra ortaya çıkan tabloyu görenler milletin tercihine saygı duymamış, memleketin yangın yerine çevrilmesine göz yumarak ölümü gösterip sıtmaya razı edercesine adeta tehditle milletin önüne sandığı tekrar koymuşlardır. Bu süreçte tarafsız olması gerek Sayın Cumhurbaşkanı yine meydanlara inmiş, “400 vekil” için çeşitli toplantılar, açılışlar adı altında aktif siyaset yapmıştır. Devletin çalışanları, görevlileri bir partinin iktidarı için çabalamıştır.

TBMM de yemin töreni bile yapılmadan, tek başına işbaşına diyenlerin ülkeyi istikrarlı bir biçimde yönetip yönetemeyeceği bile henüz test edilmemişken MHP bilinçli olarak tartışma odağı haline getirilmiştir. Hiçbir şüphem yok ki yakın gelecekte AKP iktidarının gerçek niyeti ortaya çıkacak ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nin haklılığı gün gibi belirecektir. İşte o zaman şimdi lideri tartışmaya açanlar da tekrar el öpme sırasına gireceklerdir.

Bundan dolayıdır k,i dürüst, ilkeli, ahlaklı, erdemli “Önce Ülkem ve Milletim” diyen devlet ve gerçek millet adamı duruşu ile yalansız, riyasız siyaset yapan genel başkanımızın yolundan yürümeye devam edeceğiz.

Açık ve net olarak ifade ediyoruz ki MHP bünyesinde genel başkanlık tartışması söz konusu bile değildir.

VEFA İMAN İLİŞKİSİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR

Ülkücü geleneği bilmeyenlere bir kez daha hatırlatmak isteriz ki: MHP’de ve Ülkücü harekette Genel Başkan değil Lider vardır. O da Devlet Bahçelidir. Liderimiz, bu kutlu makamı ömrünü adadığı ülkücü değerler manzumesiyle temsiline devam etmektedir ve her türlü fitne odağına rağmen de etmeye devam edecektir.
Ülkücü harekette liderlik, veliahtlıkla kimseye geçmez. Hareketin hafızasına sahip olanlar bu durumu çok iyi bilirler. Çileyle dolu bir ömrü sürmeyen daldan eğmeler, MHP’nin içini karıştırma operasyonuna alet olmaktadırlar. Türklüğün Anayasadan çıkartılacağı yeni anayasa tartışmaları ve başkanlık sistemine geçiş sürecine dolaylı olarak hizmet eden bu zihniyeti sorumlu hareket etmeye ve Ülkücü geleneği hatırlamaya davet ediyoruz. Haddini bilmek kendini bilmektir. Bizim yetiştiğimiz aile ve Ülkü Ocağı değerlerinde ilk aldığımız eğitim; vefa iman ilişkisi ve haddini bilmektir.

TÜRKLÜĞÜN KADERİ ÜÇ HİLALİN ELİNDEDİR

Hakkımızda yapılan bu haberi yaptıran odakların çok yönlü neyi hedeflediği tarafımızca da bilinmektedir. Bu haberi servis edenlerin niyeti ile mal bulmuş mağribi gibi davrananların niyeti çok farklı olsa da sonuç olarak MHP’ye ve dolayısıyla ülkeye ihanet etmektedirler. Aynı odaklar liderimizin yanında sadakatle duranlar için de hiç akla gelmeyen itibarsızlaştırıcı haberler yapmaya yaptırmaya devam ederlerse hiç şaşmamak lazımdır.

Tüm benliğimle ifade ediyorum ki; Türklüğün kaderi üç hilalin elindedir. Üç hilalin bugün ki taşıyıcısı Lider Devlet Bahçeli’dir ve her zamankinden daha çok tarihi bir misyona sahiptir. Bunu bilen odaklar liderlik makamını sulandırmanın peşindedirler ama bu tertibi bilen samimi ülküdaşlar bu duruma asla müsaade etmeyecek ve bu tezgahı bozacaklardır. Böylesi bir süreçte her zamankinden daha büyük bir şevkle ömrümüzün yettiği yere kadar liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve davamızın emrinde olacağız.

Yorumlar (0)