MHP'li Günal: koalisyon görüşmesi öncesi MHP'ye saldırıldı

MHP, Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Tayyip Erdoğan'ın koalisyon kurulmasını istemediğini iddia etti.

Siyaset 18.08.2015, 00:14 18.08.2015, 00:39
MHP'li Günal: koalisyon görüşmesi öncesi MHP'ye saldırıldı

MHP, Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Tayyip Erdoğan'ın koalisyonun kurulmasını istemediğini söyleyerek MHP ile koalisyon yapılmaması için her yolun denendiğini belirtti.

Habertürk televizyonu'nda Türkiye'nin nabzı programına katılan Antalya Milletvekili Mehmet Günal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Günal; AKP-MHP görüşmesi öncesinde AKTrollerin işbaşında olduğunu iddia etti. Koalisyon Öncesinde MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye hakaretler yağdırılarak ortalık gerilmeye ve görüşmeden cayılması için ne gerekiyorsa yapıldığını belirtti.

Günal: ‘Görüşmeye az zaman kala AKP Ankara Milletvekili, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve metin yazarı Aydın Ünal, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yakışıksız sözlerle saldırmıştı.

Mehmet Günal, AKP'li Aydın Ünal ve bazı AKTrollerin Devlet Bahçeli'ye karşı yaptığı saldırılara atıfta bulunarak, "Bugün çaydırmak (koalisyon) için bütün mesele şu, Tayyip Erdoğan'ın adamları ve kendisi, trolleri Devlet Bahçeli burada kabul etmesinler diye uğraştılar. Görüşme olmasın biz de kamuoyuna rahat anlatalım kabul etmiyorlar diye." İfade etti.

Günal sözlerini şöyle sürdürdü; "Sayın Erdoğan kendi isteklerine göre kendi usulsüzlüklerini arkadaşlarını bakanlarını kapatabilmek için böyle bir şey istemiyor. Yeniden erken seçime giderim diye düşünüyor ama bu şartlarda bu maddelerin (MHP'nin 4 koalisyon şartı) tamamı Erdoğan'ın işine gelmiyor." dedi.


Yorumlar (0)
banner442