MHP'li Hüseyin Edis: Kandildeki 15 bin PKK'lı Artvin'e Taşındı

MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Türkiye’nin milli birliğinin ve bütünlüğünün, en ciddi oranda tehdit edildiğini savundu.

Siyaset 03.10.2015, 23:28 03.10.2015, 23:31
MHP'li Hüseyin Edis: Kandildeki 15 bin PKK'lı Artvin'e Taşındı

'Kandil boşaltılalı 2 yıl oldu. Kandil’deki 15 bin PKK’lı Artvin’e taşındı. Hesapla yapılan bir antlaşma yapılabilseydi, Artvin’deki PKK tamamen temizlenecekti. Adı ne oldu? PYD oldu. ABD ne dedi? ‘PYD bizim müttefikimiz.’ dedi. Yani ‘PKK bizim müttefikimiz.’ dedi. Açılımı bu noktaya getirdiler.' 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili, 26. Dönem milletvekili adayı Hüseyin Edis, "Güneydoğu’yu, başta özerklik olmak üzere, yarı bağımsız olarak, terk edilmesi, devlerin askerini, polisini çekmesi, bütün güvenlik birimlerinin yerel yönetimlerince sağlanması, bunun da ön hazırlığı bildiğiniz gibi Büyükşehir Yasası ile zaten yapılmıştı. Federasyonunun biraz daha ötesine giden bir yapıya gidilecek ve Abdullah Öcalan bu noktadan sonra özgürlüğüne kavuşturulacak." dedi.

Özerklik temeli Büyükşehir Yasası ile zaten atılmıştı.

Edis yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: “Malumunuz önümüzdeki günler, Türkiye’nin milli birliğinin ve bütünlüğünün, en ciddi oranda tehdit edildiği günlerdir. Böyle bir günde, birlikte olmaya, birbirimize daha çok yakınlaşmaya vesile olan bu günlerin , umarım böyle zor bir günde, el ele, kol kola vermemize de vesile olur. Bu önümüzdeki seçimler, 1 Kasım seçimleri, ciddi anlamda, Türkiye’nin varlığını tehdit eden noktaya gelmiştir. Kurtuluş Savaşı'nın bir önceki aşamasındayız. Düne kadar biz zannediyorduk ki; Türkiye ile sadece PKK masaya oturmuş, bugün onun öyle olmadığını öğrendik. Onun arkasında, masada aynı Sevr Anlaşması'nda olduğu gibi İngiltere’nin ve ABD’nin masada olduğu bilgisi geldi. Bunu hükümet yalanlamadı. Bunun anlamı şu; Güneydoğu’yu, başta özerklik olmak üzere, yarı bağımsız olarak, terk edilmesi, devlerin askerini, polisini çekmesi, bütün güvenlik birimlerinin yerel yönetimlerince sağlanması, bunun da ön hazırlığı bildiğiniz gibi Büyükşehir Yasası ile zaten yapılmıştı. Federasyonunun biraz daha ötesine giden bir yapıya gidilecek ve Abdullah Öcalan bu noktadan sonra özgürlüğüne kavuşturulacak.

Kandil boşaltılalı 2 yıl oldu. Kandil’deki 15 bin PKK’lı Artvin’e taşındı. Hesapla yapılan bir antlaşma yapılabilseydi, Artvin’deki PKK tamamen temizlenecekti. Adı ne oldu? PYD oldu. ABD ne dedi? ‘PYD bizim müttefikimiz.’ dedi. Yani ‘PKK bizim müttefikimiz.’ dedi. Açılımı bu noktaya getirdiler.” 
Yorumlar (1)
süleyman 6 yıl önce
ne zaman af çıkacak benim sigorta borcum var