MHP'li Karataş'tan Davutoğlu'na Cevap!

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent KARATAŞ AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun İstanbul İl Başkanlığına yönelik yaptığı suçlamaya cevap verdi.

Siyaset 27.10.2015, 09:54
MHP'li Karataş'tan Davutoğlu'na Cevap!
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent KARATAŞ, AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yenikapı'da şahsına karşı kullandığı sözlere tepki göstererek cevap verdi.

AKP’nin İstanbul Yenikapı’da düzenlediği açık hava toplantısının cılız bir katılıma sahne olduğunu, tam bir fiyasko ve hezimete dönüştüğünü belirten Karataş; "13 yıllık iktidarın millet nezdinde hızla eriyip itibar ve destek kaybettiği saklanamayacak ölçüde ortaya çıkmıştır.İstanbullu kardeşlerimin AKP’den hızla uzaklaşması şöyle dursun, tahmin ve beklentilerin ötesinde bu partiye yüzünü döndükleri de belirginlik kazanmıştır."dedi.

AKP’yi İstanbul’da korku dağları sarmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent KARATAŞ'ın açıklaması şöyle:

Yenikapı’da hüsran yaşayan ve boş alana hitap eden Sayın Başbakan’ın şahsımı hedef alarak kara propagandacı şeklinde itham etmesi, spekülatif ve tahrikkar haberler yaptırdığımı söylemesi öncelikle ibretlik bir akıl tutulmasıdır.

AKP’nin, Yenikapı’da aldığı ağır yarayı MHP’ye yıkma gayret ve teşebbüsü beyhude bir çırpınıştır.

Başbakan’ın AKP’deki inişi örtbas amacıyla sorumlu imalatı ve partimizi teröre destek vermekle suçlaması maksadını aşan ve ahlaki seviyeyi aşındıran vahim bir saptırmadır.

MHP İstanbul İl Başkanı olarak tarafımıza gelen bilgi ve ihbarları vatandaşlarımızla paylaşmanın yanında, olası tehlikeler karşısında herkesi uyarmak en doğal görevimizdir.

AKP’nin Yenikapı açık hava toplantısı öncesinde, Samatya’daki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisine doktor takviyesi, mezkur hastanenin kroner yoğun bakımının boşaltılması zımnen terör tehdidin kabulü, hakim olan korku ve tehlikelerin teyididir.

18 Ekim’de yüzbinlerce insanımızı gösterdiği teveccühü hazmedemeğinden partimize ambargo uygulanmasını, alınmayan tedbir ve güvenlik önlemlerinin farkında olarak, AKP’nin çifte standartçı yaklaşımını milletimizin bilgisine sunduk.

Sayın Başbakan’ın bundan rahatsızlık duyması her şeyden önce kendi bileceği bir konudur.

Ve taşıdığı görevin ağırlığını inkar edercesine şahsımla polemiğe tevessül etmesi, MHP İstanbul İl Başkanlığı’nı karalama tevessülü kendisine yakışmadığı gibi tarafımızdan da yadırgatıcı bulunmuştur.

Sayın Başbakan’a gerekli ve hak ettiği eleştirileri Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in lideri esasen ve tam olarak yapmış, yapmaya da devam etmektedir.

Bunun dışında Sayın Başbakan’ın şahsımı ve partimizi haksız, temelsiz ve asılsız olarak hedef alan sözlerinin tamamen uydurma, 1 Kasım’ın gerginliği olarak yorumluyor, takdiri aziz İstanbullu kardeşlerimize bırakıyorum.

Yorumlar (0)