Alexa

MHP'li O Adayın İstifası İstendi

Sosyal medyada Kenan Evren'i öven paylaşımları nedeniyle MHP milletvekili adayının istifası istendi...

MHP'li O Adayın İstifası İstendi
 Sosyal medyada Kenan Evren'i öven paylaşımları nedeniyle MHP milletvekili adayının istifası istendi...

 MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, genel başkanlarının bilgisi ve talimatları dahilinde İlyasoğlu'nun istifasının istendiği belirtti.

İstifa kararıyla ilgili yazılı açıklama yapan Mehmet Bülent Karataş, sosyal medyada Kenan Evren'i öven paylaşımları nedeniyle milletvekili adayı İsa İlyasoğlu'nun istifasını parti olarak talep ettiklerini ve istifa işleminin tamamlandığını belirtti.

Karataş, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Partimizin İstanbul 3. Bölge milletvekili adaylarından İsa İlyasoğlu’nun 12 Eylül zalimliğinin mimarı Kenan Evren ile ilgili övücü sözleri sosyal medya kanalıyla duyurulmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilkeleri belli, ülküleri berrak ve büyüktür. 12 Eylül’e methiyeler düzen cuntacılara, elinde ve vicdanında ülkücü kanı bulunan hiç kimsenin her hangi bir arkadaşımız tarafından taltif edilip takdir görmesi mümkün değildir."
 
Açıklamada Karataş, istifa kararının parti genel başkanının bilgi ve talimatı ile gerçekleştiğini belirterek "Sayın Genel Başkanımızın bilgi ve talimatları gereğince parti ilkelerine riayet etmeyen, temel hassasiyetlerimize saygı duymayan milletvekili adayı İsa İlyasoğlu’nun istifası tarafımca istenmiştir. Bu kapsamda istifa işlemi tamamlanmış olup lazım gelen diğer yasal ve idari aşamaları hızla tekemmül ettirilecektir." dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 01:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet güven
Ahmet güven - 4 yıl Önce

Zulmü alkışlıyanlar birgün olur zalim olur. Bizim hareketimiz dilsiz şeytanları içinde barındırmaz.