MHP'li Öztürk: Servis Edilen Haber Bütünüyle Gerçek Dışıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay ÖZTÜRK Ankara 12'inci Sulh Hukuk Mahkemesi kararının onaylandığına yönelik haberlerin bütünüyle gerçek dışı olduğunu belirtti.

Siyaset 07.05.2016, 00:16
MHP'li Öztürk: Servis Edilen Haber Bütünüyle Gerçek Dışıdır
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay ÖZTÜRK Ankara 12'inci Sulh Hukuk Mahkemesi kararının onaylandığına yönelik haberlerin bütünüyle gerçek dışı olduğunu belirterek, gerçek dışı haberlerle  bilgi kirliliği yaratılarak MHP camiasının KAOS'a sürüklenmek istendiğini ifade etti.

SERVİS EDİLEN HABER BÜTÜNÜYLE GERÇEK DIŞIDIR

Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesi Başkanlığı tarafından; Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Kurultayının Toplantıya Çağrılması konusunda Kayyım Heyeti görevlendirilmesine ilişkin Ankara 12'inci Sulh Hukuk Mahkemesi kararının onaylandığına yönelik haberlerin bütünüyle GERÇEK DIŞI olduğunu söyleyen Öztürk; 'Kamuoyunu bugüne kadar gerçek dışı haberlerle yönlendirmeyi adet edinenlerin; artık kimseyi şaşırtmayan ucuz bir algı operasyonu daha bugün basına servis edilmiştir. 15 Mayıs 2016 tarihinde düzenleneceği ilan edilen sözde kurultaya ilişkin girişimlerin yargı kararıyla durdurulması üzerine, bu defa da dava arkadaşlarımız üzerinde bilgi kirliliği yaratarak ne pahasına olursa olsun camiamızı KAOS'A sürüklemek gayretinde oldukları bir kez daha anlaşılmıştır.'dedi.

Oktay ÖZTÜRK sözlerini şöyle sürdürdü:


Bilinmelidir ki; Tosya ve Gemerek Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından verilen İhtiyati Tedbir kararlarının İcra Müdürlükleri aracılığıyla infazına başlanmış ve söz konusu mahkeme kararları ayrıca bütün güvenlik birimlerine ulaştırılmıştır.

Hal böyle olmasına rağmen, korsan kongre girişimlerinde sükûtu hayale uğrayanlar, umutlarını kamuoyuna servis ettikleri gerçek dışı haberlere bağlamışlardır.

Bir kez daha vurgulamak isteriz ki;

Ankara 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi kararının infazı Tosya ve Gemerek Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından Yargıtay denetimi sonuna kadar durdurulmuş olup; Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesinin İNCELEMESİ halen devam etmektedir.

Basın yayın organlarına servis edilen haberler gerçek dışıdır.

Konuyla ilgili yalan haber yayınlayan ve kamuoyu oluşturanlar hakkında suç duyurusunda bulunma hakkımız saklıdır.

Yorumlar (0)