MHP'li Öztürk; Taleplerimiz millidir, insanidir, ahlakidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Oktay Öztürk; 'Siyasi nezaketten tamamen uzak, politik ahlakta yeri olmayan bu davranış, Yıldırım Tuğrul bey tarafından kabul edilmiştir'dedi..

Siyaset 01.09.2015, 14:38 01.09.2015, 15:38
MHP'li Öztürk; Taleplerimiz millidir, insanidir, ahlakidir

'Taleplerimiz millidir, insanidir, ahlakidir fakat kabul görmemiştir.'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Oktay Öztürk; 7 Haziran seçimleri ardından çıkan tablonun hiçbir partiye tek başına hükümet kurma yeterliliği vermediğini belirterek; “ Davutoğlu’nun” partimize yaptığı koalisyon kurma ziyareti, yolsuzluklarla mücadele ve 17-25 Aralık rüşvet operasyonlarının yargıya taşınması teklifimiz karşısında sonuçsuz kalmıştır.'diye belirtti.

Oktay Öztürk'ün açıklaması şöyle:

Eli kanlı terör örgütü PKK, onun şehir yapılanması KCK ve siyasi uzantıları ile yapılan gizli görüşmeler neticesinde, adına “çözüm” süreci dedikleri, gerçekte, ülkemiz için yıkım süreci olan, birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden, bölücülerle yapılan pazarlıkların son bulması teklifimiz, Davutoğlu tarafından reddedilmiştir.

Yeni anayasa tartışmaları arifesinde, anayasamızın ilk dört maddesinin değiştirilmesine izin vermeyeceğimiz ifade edilmiş, bu görüşümüz, AKP tarafından kabul görmemiştir.

Cumhurbaşkanının anayasal sınırlar içerisinde kalmasını istedik, Davutoğlu buna cesaret edememiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi gizli gündemler oluşturmadan, farklı ajandalar taşımadan, düşüncelerini Türk milleti ile paylaşmış, milletimizin menfaati doğrultusunda hareket etmekten çekinmemiştir.

Taleplerimiz millidir, insanidir, ahlakidir fakat kabul görmemiştir.

Hükümet kurma çalışmaları AKP’nin “köşk” korkusu ve cesaretsizliğinden dolayı sonuçsuz kalınca, erken seçim kararı alınmıştır.

Ülkemizi seçimlere götürmesi için kurulacak olan “seçim hükümetine” üye vermeyeceğimizi daha önceden kamuoyuna ilan ettiğimiz halde, Davutoğlu tarafından “şark kurnazlığı” yapılarak partimizden bazı isimlere, geçici hükümette görev almak üzere Bakanlık teklifi yapılmıştır.

Siyasi nezaketten tamamen uzak, politik ahlakta yeri olmayan bu davranış, Yıldırım Tuğrul bey tarafından kabul edilmiştir.

Bu zaman zarfında bazı yayın organlarında partimiz adına yapılan haksız ve yanlı yayınlar şahsımı da hedef almıştır.
Aydınlık gazetesi köşe yazarı Sebahattin Önkibar, 1 Ağustos Salı günkü yazısında, adımı zikrederek Yıldırım Tuğrul Bey’le birlikte hareket edeceğimden bahsetmiştir.

Ülkücü dünya görüşüm, yolsuzluklar konusunda adım atmaktan kaçınan bir siyasi yapı ile bir arada olmama müsaade etmeyeceği gibi, terör ve terörizmle iç içe geçmiş bir iktidarla aynı istikamette olmama müsaade etmez.

Siyasi terbiyem ise, parti politikaları aksine bireysel hareket etmeme müsaade etmez.

Genel başkanımızın ve partimizin çizmiş olduğu siyasi erdem ve takip etmiş olduğu doğru istikamet, benimde istikametimdir.
Milletimiz ve devletimizin yarınları için verdiğimiz bu mücadele, aynı ahlak ve erdemle, sayın genel başkanımızın öncülüğünde son buluncaya kadar devam edecektir.

Ülküdaşlarıma ve milliyetçi camiaya hizmetimiz son nefesimize kadardır.

Yorumlar (0)