Alexa

MHP'li Sırakaya: mülteci kadınlar yüzünden boşanmalar artıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep milletvekili adayı Mezine Sırakaya, Suriyeli mülteci kadınlar yüzünden bölgede boşanmaların hızla arttığını savundu.

MHP'li  Sırakaya: mülteci kadınlar yüzünden boşanmalar artıyor

MHP Gaziantep milletvekili adayı Mezine Sırakaya, Suriyeli mülteci kadınlar yüzünden bölgede boşanmaların hızla arttığını savundu


Türk aile yapısını tehdit eden problemin zaman zaman basında yer bulsa da hükümetin konuya ilişkin her hangi bir tedbir alamadığı gibi konuyu masaya yatırmaktan da çekindiğini söyleyen Sırakaya, “Gaziantepli ve Kilisli kadınlar eşlerinin nikahsız yaşadığı kadınlar karşısında konuşamıyor ve Suriyeli kadınların memleketlerine döneceği günü bekliyor” dedi. Ailelerin paramparça olduğu bu günlerde başta Suriyeli kadınlar olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı boşanmaların arttığına vurgu yapan Sırakaya, “Erkekler yıllarca aynı yastığa baş koyduğu eşlerini Suriyeli kadınlara tercih ediyor. Bu gidişata dur demek için MHP iktidarı kaçınılmaz oldu. Suriye’yi yeniden inşa edecek olan milli irademiz Suriyelileri vatanına memleketine kavuştururken kadınlarımızı da bu çileden kurtaracak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 12:34
YORUM EKLE