MHP'li Süslü; bu yapılan hukuk dışıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Teşkilatı eski başkanı Ömer Süslü; “MHP’nin genel kurulu çağrı heyetinin belirleyeceği takvim çerçevesinde gerçekleşmesini temenni ediyor ve milletimize hayırlı olsun diyoruz” dedi.

Siyaset 25.05.2016, 11:30 25.05.2016, 12:14
MHP'li Süslü; bu yapılan hukuk dışıdır

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP’de olağanüstü kurultaya gidilmesi karar veren Ankara 12. Sulh Mahkemesi’nin kararını onadı.


MHP kurultay kararı oy birliği ile alındı. Yargıtay kararı ile ilgili açıklama yapan MHP Samsun eski İl Başkanı Ömer Süslü, “MHP’nin genel kurulu çağrı heyetinin belirleyeceği takvim çerçevesinde gerçekleşmesini temenni ediyor ve milletimize hayırlı olsun diyoruz” dedi.

 

BU YAPILAN HUKUK DIŞI

Ömer Süslü açıklamasını şöyle tamamladı; “Bilindiği üzere Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi de kongre kararı alırken kongre için çağrı heyetini görevlendirmişti. Şimdi ise parti genel merkezi kendisi bir takvim belirleyerek sadece seçim kurultayı yapacağını söylüyor. Bu yapılan hukuk dışıdır. Biz genel merkezin takvimine değil çağrı heyetimizin açıklayacağı takvime göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)