MHP'li Tekin'e Kilis'ten Destek Talebi

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, bir sabah uyandığında gelen mesaj karşısında şaşkınlık yaşadı. Kilis'te yaşayan bir vatandaşın destek talebini içeren mesaj başkan Tekin'i duygulandırdı.

Siyaset 09.05.2016, 12:21 09.05.2016, 13:18
MHP'li Tekin'e Kilis'ten Destek Talebi
Kilis'te vatandaşların her güne roket mermisi korkusuyla uyandıklarını dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, kendisinin de bir sabah Kilis'ten gelen mesajla uyandığını ve yaşanan korkuyu o an daha derinden hissettiğini dile getirdi.

Bir vatandaş tarafından gönderilen "Başkanım nasılsınız iyi misiniz? Bir Kilisli olarak ben iyi değilim. Suriye tarafından atılan füzeler nedeniyle evimizde oturamaz olduk. Kilis'te göç başladı. Sizden ricam Samsun'da Kilis'in acısını duyurmanız bir nebzede olsa da sesimizi duyurmanız" mesajı sonrasında Başkan Tekin, Samsun halkını bu sesi duyurmaya davet etti.

HERGÜN BOMBA PATLIYOR..

Taner Tekin; "Hepimizin bildiği üzere Kilis'e aylardır roket yağıyor masum insanlarımız bir hiç uğruna hayatlarını kaybederken orada yaşayan birçok kişi de korku ve haklı bir telaş içerisindeler, evlerini yuvalarını bırakıp göç etmek zorunda kalanlar var. Sokakta yürürken yada evlerinde çoluk çocuklarıyla otururken kör bir rokete kurban olabilme tehlikeleri var. Neredeyse her gün yanı başlarında bir bomba patlıyor ve ölüyorlar. Daha da acısı Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlü bir devlet sınırları içerisinde yaşayan masum vatandaşlarını koruyamıyor bu duruma bir çözüm üretemiyor olması. Hatta ülkemizin bir çok yerinde de bu konuda vatandaşlarımız bu durumun vahametinin farkında bile değil. Maalesef bizler orada kardeşlerimiz günlük hayatlarını sürdürürken ölümle burun buruna olduklarını bilmiyor veyahut da görmezden geliyoruz.

ONLARIN TEK SUÇLARI

Biraz özeleştiri yapacak olursak ben de bir sabah Kilis'te yaşayan bir dostumdan, kardeşimden bu mesajı alana kadar sizler gibiydim. Bu mesajı aldıktan sonra kardeşimin haklı bir o kadar da zaruri olan bu ricasını yerine getirmek ve siz değerli hemşerilerime aktarmak istedim. En azından bu kadarını yapmak mecburiyetindeyiz. Orada yaşananlar bizim başımıza da geliyor olabilirdi, onların tek suçu bizim gibi Türkiye'nin kuzeyinde değil de güneyinde yaşıyor olmaları. Şimdi bizlere düşen görev Samsun'da bu vatandaşlarımızın haklı feryatlarını yüksek bir sesle dile getirip hükümet yetkililerini bu vurdumduymaz tavırlarından vazgeçirip uyudukları rahat uykularından uyandırmak" diye konuştu.

Tekin; "Hadi Karadeniz'in yiğit çocukları, hadi kurtulan değil kurtaran şehrin çocukları. Şimdi buranın her yer değil Şehr-i Samsun olduğunu, kuzeyden güneye sesinizi duyuyoruz demenin vaktidir. 'Kilis'te halkımız ölüyor' diye hep birlikte avazımız çıkana kadar bağıralım. Bağıralım ki hükümet yetkililerini bu vurdum duymaz tavırlarından vazgeçirip uyudukları rahat uykularından uyandıralım" dedi.

Yorumlar (0)