MHP'li Tekin: Engelliler toplumumuzun önemli bireyleridir.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği tarafından organize edilen "El ele tutuşalım, engelleri aşalım" adlı programa katıldı.

Siyaset 17.05.2016, 11:53 17.05.2016, 12:45
MHP'li Tekin: Engelliler toplumumuzun önemli bireyleridir.

Çarşamba'da bulunan dernek binası önünde engelliler haftası nedeniyle gerçekleştirilen programa Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e, MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün, Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Güreş ve il yöneticileride eşlik etti.

Tekin, "Engelliler haftası nedeniyle Çarşamba ilçemizde Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen programa katıldık. Onların sadece bugün değil her zaman yanlarında olmamız gerektiğinin bilinci ile hareket ediyoruz. Engelliler toplumumuzun önemli bireyleridir. Engelli bireyler hayatlarını sürdürürken bir çok sorunla karşılaşmaktadırlar. Bu sorunların çözümünde ise, hem devlet eliyle, hem de gönüllük esas alınarak, fazlaca pratik çözüm geliştirebilmek ve engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırabilmek mümkündür. Engellilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek adına devletimiz tarafından yasaların düzenlenmesi ve bu düzenlemelerin sözde değil özde olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu anlamda kritik bir söz olan ?Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır? cümlesi, akıllardan çıkarılmaması gereken bir gerçektir. Sağlıklı olan bireyler, engelli bireyleri düşünmedikçe ve onlara yardımcı olmadıkça, bu vicdani yara her gün kanamaya devam edecektir" diye konuştu.

Yorumlar (0)