MHP'li Vahapoğlu, Pasaport Polisi Kıyafetlerine Tepki Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, pasaport polislerinin kıyafetlerinde yapılan değişikliğie tepki göstererek, "ilkokul çocuklarının önlüklerinin üzerine taktığı yakalık gibi garip bir şeyi polisin üniformasına kim yakıştırmış merak ediyorum" dedi.

Siyaset 03.12.2019, 19:27 03.12.2019, 20:05
MHP'li Vahapoğlu, Pasaport Polisi Kıyafetlerine Tepki Gösterdi

Pasaport polisi kıyafetlerine tepki gösteren ve Süleyman Soylu'ya seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, sosyal medya twitter hesabından yaptığı paylaşımda pasaport polislerinin turkuaz renkli ve "Turkey" yazılı yelek giymesini eleştirdi.

Havalimanılarına pasaport polisinden memnuniyeti değerlendiren cihazların ardından pasaport polisinin kıyafeti de değiştirildi. Hudut kapılarında pasaport polisleri özel tasarımlı polis yeleği giyiyor. Turkuaz renkli yeni yeleklerin ön kısmında “Turkey” yazıyor. Bu durumu sosyal medya hesabından değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun talimatı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, pasaport polislerinin kıyafetlerinde ki değişikliğini değerlendiren Dr.Mustafa Hidayet Vahapoğlu; " Pasaport işlemi yapan polisin kıyafeti değişmiş. O mavi yakalıklar polisimizin üniformasını basitleştirmiş. Bir zamanlar ilkokul çocuklarının önlüklerinin üzerine taktığı yakalık gibi garip bir şeyi polisin üniformasına kim yakıştırmış merak ediyorum” ifadelerini kullanarak tepkisini şu şekilde gösterdi:

“Başka bir sorun da pasaport polisinin göğsünde yazan ‘Turkey’ kelimesi. O memur pasaport kontrolünü Türkiye’ye giriş noktasında yapmıyor mu? Öyleyse neden Türkçe yazmıyoruz? Neden ikinci anlamı bulunan Turkey kelimesinin yerine ‘Türkiye’yi kullanmıyoruz” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)