MHP'li Yalçın; 'Medyada türeyen Yeni tip yandaş basın...'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN Medyada Türeyen Yeni Tip Yandaş Basının MHP Aleyhtarlığıyla ilgili açıklama yaptı.

Siyaset 07.07.2015, 15:48 07.07.2015, 16:14
MHP'li Yalçın; 'Medyada türeyen Yeni tip yandaş basın...'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN Medyada Türeyen Yeni Tip Yandaş Basının MHP Aleyhtarlığıyla ilgili açıklama yaptı.

MHP’nin tutarlı ve istikrarlı çizgisiyle siyaseti domine etmesi karşısında Türkiye’de yeni bir hazımsız yandaş basın sınıfı ortaya çıktığını belirten Yalçın: "CHP’nin, hayalî %60 blokun liderliği planının suya düşmesi ve 7 Haziran sonrasında ortaya çıkan tablodan nemalanamaması, hükûmet olmaya çok heveskâr bu partinin müzmin taraftarlarının sinirlerini fazlasıyla bozmuştur. Basında; bunun acısını MHP’den çıkarmak isteyen ne kadar eski sol ve liberal tüfek, ne kadar CHP sempatizanı varsa bir hücum bloku oluşturarak MHP aleyhtarlığı kampanyası başlatmışlardır. Bunlara, AKP’den sille yediği için CHP’ye yanaşmalık yapan bir kısım cemaat kalemi de eklenmiştir."dedi.

"Bu blok, koro hâlinde ve hemen her gün düzenli olarak aynı cümleleri nakarat gibi tekrarlamakta, MHP’yi eleştirmektedir. Bunlar, akılları sıra MHP’yi sürekli gündemde tutmak, partimizi kamuoyu nezdinde mahkûm etmek derdindedir."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN Basın açıklamasına şöyle devam etti.

Milliyet’in Ege baskısında Hamdi Türkmen adında yerel bir yazar, lafla milliyetçilik olmayacağını öne sürerek MHP’ye sataşmıştır. Bir kere, milliyetçilikten söz edip MHP’nin milliyetçiliğini tartmak için gerçekten Türk milliyetçisi olmak gereklidir.

CHP’nin Meclis Başkanı adayı seçilemediği için MHP’ye çok(!) kızgın olan bu arkadaş, eski bir MHP’li bakanı kaynak göstererek milyonlarca seçmenin MHP’ye oy verdiğine pişman olduğunu yazmıştır.

Bunlar boş laflardır.

Hem Hamdi Türkmen’e hem de o eski bakana soralım: Deniz Baykal’a oy verince mi milliyetçi olunmaktadır?
HDP ile ortak siyasi hedefler belirleyip onunla birlikte hareket edince mi milliyetçi olunmaktadır?

MHP, açık açık seçim meydanlarında PKK’nın meşrulaştığını, siyasallaştığını sözde çözüm sürecinden beslenerek Türkiye’yi bölme aşamasına yaklaştığını, bu sebeple, iktidara geldiği takdirde çözüm sürecini bitireceğini açıklarken neden birden bire çark edip bölücü terör örgütünün siyasi kanadına zeytin dalı uzatacaktır?

MHP’li seçmenin partimize neden oy verdiği bellidir. MHP tabanı, partisinin fikriyatını ve hedeflerini bilir. MHP, bölücü terör örgütü için yegâne caydırıcı unsur, tek korku ve endişe kaynağıdır. MHP, Türkiye’nin bölünmesinin önünde tek engeldir. MHP, birlik ve beraberlik projesidir.
O bakımdan, bakan eskisinin göstermek istediği gibi MHP’li seçmen partisine oy vermekten pişmanlık duymaz.

Yerel yazarın ve CHP sevdalısı birtakım gazetecilerin MHP’ye olan kızgınlığının sebebi, elbette partimize oy vermiş olmaları değildir. Bu durum hayatta camiye gitmeyen bir beynamazın ille de ezan Türkçe okunsun diye tutturmasından farksızdır. Bu tipler de zaten MHP seçmeni değildir.

Bu yerel yazarın "Sükûtuhayale uğradım. Milyonlarca insan MHP’ye oy verdiğine pişman.” sözlerini dayanak ve kaynak gösterdiği MHP'li Bakan Agâh Oktay Güner, MHP davasından hapis yattıktan sonra çıkar çıkmaz partimizle ilişkisini kesmiştir. Türk milliyetçiliği fikrinin milletvekili ve bakan yaptığı bu beyefendiye aynı davamın çileleri ağır gelmiştir. Bu yüzden de selameti camiamızla bağlarını koparmakta bulmuştur. O zamandan beri MHP saflarında yeri yoktur. Bu beyefendinin artık camiamızla ilgisi de yoktur.

Ayrıca İsmet Yılmaz’ı MHP Meclis başkanı seçtirmemiştir. MHP’liler Yılmaz’a bir oy bile vermemişlerdir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un koltuk tedarikçisi lafı da bir yanlış referanstır. Türkmen’in, PKK’nın Türkiye’de geldiği noktadan haberi yok gibidir. Onu doğu ve güneydoğuya gönderip gazetesini temsilen birkaç ay çalıştırmalıdır. O zaman görecektir ki PKK orada AKP’nin yok ettiği devlet otoritesinin yerini PKK egemenliği almıştır. Bu tablonun iki koltuk değneğinden biri CHP, diğeri AKP zihniyetidir. CHP zihniyeti, AKP’den önce ayrılıkçı Kürtçüleri, bölücüleri kanatları altında Meclise taşımıştır. AKP de son üç yılda çözüm süreciyle onları tamamlamıştır.

Bu arada yeni tip yandaş bloka destek veren ihtiyar Hıncal Uluç, bugün yine MHP’yle ilgili zırvalarını sıralamış, partimizi diyalogdan yana olmamakla itham etmiştir. Evet, diyaloğu sürdürmek demokrasinin olmazsa olmaz şartıdır ama bu demokrasiye inananlar ve onun meşru aktörleri için geçerli bir kuraldır. Uluç’un kastettiği HDP ise devleti bölmeye çalışan silahlı bir terör grubunun siyasi temsilcisidir.

Mesela; bir ilin valisine, il sınırları içindeki dağlarda terör estiren, halka aman vermeyip gasp ve tecavüzle yıldıran bir eşkıya grubunun lideri gelip “Ben de bu ülke halkının bir parçasıyım arkamda kızanlarım var. Benimle diyalog kurmak zorundasın.” dese bu kabul edilebilir mi?
Tabii Hıncal Efendiye davulun sesi uzaktan hoş gelmektedir. O İstanbul’da safa sürerken bu ülkenin doğu ve güneydoğusunda bölücü terör örgütü devlet kurma hazırlığı yapmaktadır.

O ve onun gibi sömürge tipi aydın müsveddeleri yüzünden dün devletin başını ezdiği eşkıya sürüsü bugün devlet yönetimine ortak olmak istemektedir.

Hıncal Efendi, MHP’nin çözümünü sormaktadır. Oysa MHP görüşlerini ve projelerini defalarca açıklamış ama kendisi köşesinde yer vermediği gibi bunları görmezden gelmiştir.

Devlet eşkıya ile pazarlık etmeyeceğine ve bu pazarlıkta eşkıyanın talebinin iki milletli bir Anayasa talebi olduğuna göre MHP olarak ilk şartımız, PKK’nın kesinlikle silahlarını bırakması ve mutlaka devlet güçlerine teslim olmasıdır. Bölücü örgütün, bugüne kadar akıttığı kanların hesabını vermesi, adaletin karşısına çıkmayı kabul etmesidir.

Gerisi bundan sonra konuşulacaktır.

Hıncal Efendi’nin sandığı gibi Türkiye’de PKK’nın silahlı saldırıları çözüm süreci sayesinde durmamıştır. Ayrıca PKK’nın saldırıları da tamamen bitmemiştir. Düşük yoğunluklu saldırılar söz konusudur. Büyük saldırılarının olmamasının arkasında PKK’nın silahlı güçlerinin önemli kısmını PYD’ye destek vermek için Suriye’nin kuzeyine kaydırmış olması yatmaktadır. PKK-PYD, şu anda Suriye’nin kuzeyi de bir Kürt kuşağı oluşturup Akdeniz’e kadar inmekle meşguldür. Bu yüzden Türk askeriyle savaşıp da iki cephe açmak istememektedirler. Onlar, Suriye’deki misyonlarını tamamladıklarında ilk hedefleri doğu güneydoğu olacak ve yine toplu katliamlara, cinayetlere başlayacaklardır.

Şimdi bunu bile bile MHP’den bölücü terör örgütünün siyasi kanadıyla diyalog kurmasını istemek, ilkesizlik ve korkaklıktır. Ne yazık ki Hıncal Uluç gibilerin aklına “Ver kurtul!”dan başka çözüm yolu gelmemektedir.

Onun gibi keyfine, rahatına düşkün olanların çözüm süreci adı altında bölücü örgütü şımartmaları sayesinde PKK’nin siyasi kanadı bu günlere gelmiştir.

İstanbul’da sefasını sürüp keyfine bakmak varken vatan topraklarının bütünlüğü için mücadele Hıncal Efendi’nin nesine gerektir?

CHP yandaşı bloktan tokmak kafalı Rahmi Turan da partimize saldırılarını sabırla sürdürmektedir. O da Hıncal cinsinden gazeteci taslaklarının bir başka versiyonundandır.

Rahmi Efendiyse MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bir karikatüristin çizimi için yazdığı “Dikkat etsin.” tweetinden tehdit çıkarıp öküz altında buzağı aramaktadır.

Oradaki ince dokundurmayı anlayamayacak kadar kalın kafalı olan bu adam, Sayın Bahçeli’nin söz konusu karikatüriste biraz daha çalışması gerektiği yolundaki ironisini ahlaksızca saptırmaktadır.

Hancı ve yolcu meselesine gelince, Rahmi Turan her zaman bavulunu hazır tutmalıdır.Asıl hancı olan MHP, yolcu olan da Rahmi Turan ve onun gibi çapsız ve hazımsızlardır. Akılsızlık, bunlara Allah vergisidir.

MHP bu taifenin ne yapmaya çalıştığını iyi bilmektedir. Bunlar toplu ve birlikte hareket ederek MHP’yle uğraşmak, bizimle kavga etmek ve sonuçta partimize zarar vermek niyetindedir.

Ama MHP'liler sabırlıdır, soğukkanlıdır. Bu taifeyi takip etmeye ve bu basit kavganın tarafı olmamaya özen göstereceğiz. Ama onların pespaye saldırılarını da karşılıksız bırakmayacağız ve sizi takip etmeye devam edeceğiz.

Bu saldırılardan MHP’nin zarar görmeyeceği aşikârdır. Milletimiz, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün yegâne sigortası olan MHP’yi bağrına basacak, Rahmi Turan ve Hıncal Uluç gibi akılsızlar da yalan edebiyatından vazgeçip köşelerine çekilmek zorunda kalacaklardır.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25