Alexa

MHP'li Yönter; Ülkücüler bu oyuna düşmeyecektir

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, 'Hükümet derhal harekete geçmeli, Sur, Cizre, Dargeçit, Silopi'deki mücadelenin bir benzeri, üniversitelerde de teröristlere karşı gösterilmelidir.' dedi.

MHP'li Yönter; Ülkücüler bu oyuna düşmeyecektir
MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, bilim yuvası üniversitelerde teröristlerin cirit attığını savundu. Yönter,ara dönem özlemi çekenlerin, demokrasi dışı arayış peşinde koşanların, üniversitelerdeki kaosa bel bağladığını ve bunu içten içe tahrik ettiğini ifade etti.

Yönter, "Hükümet derhal harekete geçmeli, Sur, Cizre, Dargeçit, Silopi'deki mücadelenin bir benzeri, üniversitelerde de teröristlere karşı gösterilmelidir. Ve mutlaka çok acil üniversiteler, teröristlerden temizlenmelidir. Aksi halde Türkiye'yi, öngörülmesi imkansız 78 milyonun tamamını birebir etkileyecek vahim hadiseler karşısına çıkabilecektir." dedi.

MİLLETİMİZ HER GÜN CAN EVİNDEN VURULUYOR

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen İzzet Ulvi Yönter, üniversitelerdeki terör yapılanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak,. Ülke tablosunun kendilerini derinden üzdüğünü dile getirdi. Türkiye'nin irade, izan, iffet ve ehliyetini kaybetmiş bir iktidar tarafından yönetildiğini, çelişki ve ahlaki çoraklığı üst düzeyde yaşadığını söyleyen Yönter, Ülkenin adeta kan ağladığını, milletin her gün can evinden vurulduğunu kaydetti.

PKK'nın dağda, hem sokakta hem de üniversitelerde olduğunun altını çizen Yönter, bilim yuvası üniversitelerde teröristlerin cirit attığını belirterek Üniversite yönetimlerinin suskun olduğunu, hükümetin etkin, caydırıcı bir tedbir almadığını dile getiren Yönter, üniversitede öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu başta olmak üzere bazı öğrencilerin fotoğraflarını gösterdi.

ÜLKÜCÜLER BU OYUNA DÜŞMEYECEKTİR

Üniversitelerde eylemlerle ilgili çekilmiş bazı fotoğrafları da gösteren yönter şöyle konuştu: "Ara dönem özlemi çekenler, demokrasi dışı arayış peşinde koşanlar, üniversitelerdeki kaosa bel bağlamışlar ve bunu içten içe tahrik etmişlerdir. Fakat milliyetçi, ülkücü, vatansever hiçbir dava arkadaşımız, bu oyuna düşmemiş, düşmeyecektir. Başkalarının senaryolarına figüranlık yapmak, bu aziz ve kutlu davaya yabancı olan bir kokuşmuşluk halidir. Bu nedenle teröristler her gün farklı bir üniversitede tertemiz, hiçbir suçu ve günahı olmayan kardeşlerimize, ülküdaşlarımıza ahlaksızca sataşmaktadır. Fırat'ımızı, Hasan'ımızı şehit eden alçaklara karşı; hükümet derhal harekete geçmeli, Sur, Cizre, Dargeçit, Silopi'deki mücadelenin bir benzeri, üniversitelerde de teröristlere karşı gösterilmelidir. Ve mutlaka çok acil üniversiteler, teröristlerden temizlenmelidir. Aksi halde Türkiye'yi, öngörülmesi imkansız 78 milyonun tamamını birebir etkileyecek vahim hadiseler karşısına çıkabilecektir."

Teröre destek veren kim varsa etkisiz hale getirmenin devlet olmanın asli sorumluluk ve vazifesi olduğunu kaydeden Yönter, Başbakan Davutoğlu'nun da bunlarla üniversitelerde mücadele etmesi gerektiğini söyledi. MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, konuya ilişkin verdikleri araştırma önergelerinin de AK Parti ve HDP'nin oylarıyla reddedildiğini vurguladı.
YORUM EKLE