MHP Lideri Bahçeli'den Akşener'e Sert Sözler!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert sözlerle eleştirilerde bulunarak, "Biz çözümcü değiliz, işbirlikçi değiliz. HDP ile yanak yanağa, FETÖ ile arkalı önlü siyaset yapanlara tepki " dedi.gelmez.

Siyaset 26.06.2019, 21:22
MHP Lideri Bahçeli'den Akşener'e Sert Sözler!

"Terörist başının mektubuna ne CHP'den ne İP'ten tepki gelmiştir. Biz bölücüler arasındaki derin çıkarın İstanbul'a yön veremeyeceğine inanarak 21 Haziran'daki basın açıklamamızı paylaştık. Sözlerimizin sonuna kadar arkasındayız."

Meral Akşener Bahçeli ile ilgili ne demişti?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerini eleştirerek, "Anlaşılan mitil İmralı'ya atılmış" ifadesini kullanmıştı. "Anlaşılıyor ki, mitil İstanbul'a değil, İmralı'ya atılmış!" demişti.

"Hayalini kurmak alçaklıktır, arsızlıktır."

MHP Lideri Devlet Bahçeli; partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, HDP'nin  Kandil'in siyasi aracısı olduğunu belirterek Akşener ile ilgili şunları söyledi:

"İP'in başındaki şahsiyet diyor ki, 'Mitili İmralı'ya atmışlar.' Bir gazeteci de malum mektuptan önce haberim olduğunu söyleyerek gözünü yalana dolana teslim etmiştir. İP'in başındaki şahıs bunu söylediğine göre ya İmralı'da nöbete girmiş ya da Pensilvanya'dan sufle almıştır. MHP ile teröristler arasında en küçük bağ kurmak bile iblisin oyununa gelmektir. Bizi hedef alarak İmralı canisi mektubundan medet umduğumuzu, göz yumduğumuzu aklından geçirmek, rüyada görmek, hayalini kurmak alçaklıktır, arsızlıktır. Bizim söylediğimiz şudur; HDP Kandil'in siyasi aracısıdır. Ha HDP, ha Kandil bunların aralarında fark yoktur. HDP'nin zillet ittifakı içinde olması CHP adayına destek mesajı terörist başı tarafından kabul görmemiştir."

"21 Haziran'daki basın açıklamamızı paylaştık"

Teröristbaşının mektubundan siyasi fayda umdu diyenin namert olduğunu ifade eden MHP Lideri Devlet Bahçeli; "Konu İstanbul'dur. Ne ibret verici bir gerçektir ki, terörist başının mektubuna ne CHP'den ne İP'ten tepki gelmiştir. Biz bölücüler arasındaki derin çıkarın İstanbul'a yön veremeyeceğine inanarak 21 Haziran'daki basın açıklamamızı paylaştık. Sözlerimizin sonuna kadar arkasındayız. Bu açıklamamızı çarpıtarak terörist başına onay verdiğimizi söylemek ayıplı bir isnattır. Terörist başının mektubundan siyasi fayda umdu diyen namerttir, bundan daha önce haberimiz olduğunu söyleyenler satılık kalemlerdir. Milli ve yerli özellik atfetmek cinayettir. Teröristbaşının mektubundan bilgimiz olduğunu söyleyenler yanımızda mıydı?"

BAHÇELİ: "SEN POSTU NEREYE SERDİN?"

Yanlışa yanlış diyeceklerini, ihanetle savaşın devam edeceğini belirten Devlet Bahçeli ; "MHP'nin terörizme bakışı nettir. Biz çözümcü değiliz, işbirlikçi değiliz. HDP ile yanak yanağa, FETÖ ile arkalı önlü siyaset yapanlara tepki gelmez. MHP bir şey söylesin alayı hücuma geçer. Siyasi trajedi budur. İmranlı'ya mitil attığımızı söyleyen hanımefendi sen postu nereye serdin, kimlere yoldaş oldun? HDP'yi Kürt siyasi hareketi diye tarif eden, yanına aldığı eski arkadaşlarımızı sağa sola saçan vasıfsız şahsiyetin bize söz söylemesi nafile çırpınıştır. Bizim üzerimizden prim yapmak isteyenlerin gayretleri hüsrana uğrar. Biz beka dedik, Türk milletinin yeminlerini, izzeti nefsini canımız pahasına müdafaa ettik. Beka beka diyerek İmralı'ya gittiğimizi söyleyen, siyaset madrabazlarıdır. Yanlışa yanlış diyeceğiz. İhanetle savaşımız sonuna kadar devam edecektir. Ümitsizlik kapımızdan içeri giremeyecek. Fitne gönül duvarlarımızı geçemeyecek. Biz MHP'yiz, biz Türkiye'yiz. Hep birlikte Türk milletiyiz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)