Alexa


MHP Lideri Bahçeli'nin konuşmasından satır başları

Milliyetçi Hareket Partisi seçim beyannamesini Ankara Arena Spor Salonu'nda 3 Mayıs Türkçülük Günü'nde açıklıyor. Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları...

Siyaset 03.05.2015, 15:17 03.05.2015, 15:27
MHP Lideri Bahçeli'nin konuşmasından satır başları

Milliyetçi Hareket Partisi seçim beyannamesini Ankara Arena Spor Salonu'nda 3 Mayıs Türkçülük Günü'nde açıklıyor. Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ankara Arena Spor Salonu'nda konuşmasından satır başları şöyle:

 Umutların dip yaptığı bir dönemde. Zulüm ve eziyetlerin zirveye çıktığı bir zamanda, milli varlığımıza yönelik saldırıların yoğunlaştığı bir eşikte, siyasal hezimetlerin ekonomik afetlerin her insanımızın boğazına çöktüğü bir buhran devrinde Milliyetçi Hareket Partisi cesaretiyle ilkeli tutumuyla buradadır...

MHP toplumsal onarım iddiasıyla milletin huzurundadır. Biz bu aziz vatanı ağırlıklarından kurtarmaya talibiz.

Biz bu vatanı arsızın hırsızın elinden kurtarmaya yeminliyiz. MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir. Amacımız Türkiye'yi hak ettiği çağdaş seviyeye çıkarmak. Önceki vaatlerimizi AKP çalmıştır. Çünkü bunların işi gücü yürütmektir. Bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söylecek sözü kalmayan AKP devamlı bizi kopya etmektedir. AKP'nin siyaseti iflas etmiştir. Beyannameler açıklama sırasına girmişken gelecekle ilgili düşüncelerimizin karambole gitmemesine azami dikkat ettik. Bu nedenle kimin neyi nasıl ve hangi arka plana dayandırarak söyleyeceğini sabırla bekledik. Acele etmedik. Telaş yapmadık. Pişmiş aşa su katmadık. Daha önceki beyannamelerimizle geçmişteki söz ve önerilerimizle tutarlılığımızı bozmadan çizgimizi muhafaza ettik. Biz sözlerini unutan geçmişini gömlek gibi değiştiren ilkesizlere hiç benzemedik.

Bir söylediğini akşam olmadan yalanlayan alavere dalavereci iki yüzlülerden hiç olmadık. Geçmişimiz herşeyin canlı şahididir. Bugünü boşa seçmedik. 71 yıl önce 3 Mayıs 1944'te Türk milliyetçileri geçtiğimiz yüz yıla damga vurdular. Türkçülüğün Türk milletini sevmek olduğunu anlayamayan kafalar onca şerefli ismi işkenceye tabi tutmuştur. 3 Mayıs'ın simgeleri vatan hainliği ile suçlanmıştır. Bir insanın içinde ancak ayakta duracağı kadar alanı bulunan oturmanın sağa sola dönmenin mümkün olmadığı tabutluklarda inanmış Türk milliyetçileri eziyet görmüşlerdir. Fakat dün başaramadılar bugün de yapamayacaklardır.

Dün Türk milliyetçiliğin haklı davasını engelleyemediler bugün de muvaffak olamayacaklar. Başbuğ Alparslan Türkeş'e Allah'tan rahmet diliyorum. Türk milliyetçiliği geçmişte yaşanan ihanetlerden ders çıkarmıştır. Milli seciye yoksunlarına bildiriyorum bu tarihten sonra büyük türk milleti için dönülecek başka toprak parçası ve verilecek başka vatan köşesi asla ama asla kalmamıştır. Burasının adı Türkiye Cumhuriyeti milletinin adı ise büyük Türk milletidir. Ya bu vatanda yaşayacağız ya da bu vatan uğruna seve seve can vereceğiz. Göbek bağımızın kesildiği yer son nefesimizi vereceğimiz yer olacaktır. Bunu ne Recep Tayyip Erdoğan ne Davutoğlu ne İmralı ne de küresel işbirlikçileri değiştiremeyecektir.

Milliyetçilik kirli niyetlerin hain taleplerin küresel projelere tutunanların diline dün yakışmadı bugün de yakışmayacaktır. Milliyetçilik herşeyden önce mensubiyet bilincine erişmiş Türk milleti sevgisinde erimiş yüce gönüllerin ahlaki vicani ve manevi mükafatıdır. Bayrağın indirilmesine seyirci kalan vatan topraklarını bırakıp kaçan bir adam olsa olsa milliyet fukarası bir adamdır. Milleti 36'ya ayıran birisi Milliyetçiliğin olsa olsa düşmanıdır. Dava arkadaşlarıma faşist kafatasçı diyerek aşağılayan bir adamın değil milli olmasından bahsetmek insani değerleri bile tartışılmalıdır.

Türklükle karşıma gelmeyin diyen birisine itibar etmek sözkonusu değildir. Milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum sözlerini kurşun gibi ağzıdnan çıkaran PKK ile masa kurup oturan sonra U dönüşü yaparak bunu inkar eden kim olursa olsun nankördür riyakardır! Bu itibarla Erdoğan herşey olabilir her makama ulaşabilir ama şu fani dünyada olamayacağı layık görülemeyeceği bir şey varsa o da Milliyetçiliktir. Bazen serok bazen çamur kimi zaman Ahmet Sani çoğu zaman fotokopi Başbakan olan Davutoğlu'na da milliyetçilik 10 gömlek bol gelecektir. Sayın Davutoğlu senin cibilliyetin cüssen cesaretin cüretin ve müktesebatın milliyetçilik ile ilgili konuşmaya el vermeyecek bu iş senin boyunu fersah fersah aşacaktır. Davutoğlu Erdoğan taklidi olmuş çıkmıştır. Davutoğlu biz konuşuyor onlar yapıyormuş diyor. Doğrudur hakkı vardır. Biz hırsızlığın kötülüğünü konuşuyoruz onlar yapıyorlar. Biz rezillikleri konuşuyoruz onlar tatbik ediyorlar. Biz ihaneti konuşuyoruz onlar rekor kırıyorlar. Biz teröre teslimiyeti konuşuyoruz onlar uyguluyorlar. Biz rüşveti hukuksuzluğu konuşuyoruz onlar ince ince ayrıntısına kadar icra ediyorlar. Biz şu anda konuşurken bile onlar yapacağını yapmakta götüreceğini götürmektedir.

Sayın Davutoğlu şayet Orhun anıtlarını yaptırmak seni ve saraydaki Efendini milliyetçi yapıyorsa Van Akdamar adasında Ermeni kilisesini baştan ayağa imar etmek acaba sizi ne yapacaktır? Yol yapmak milliyetçi yapıyorsa Yahudi cesareti almak papaz elbisesi giyip poz vermek size hangi sıfat ve ünvanı kazandıracaktır. 1 trilyon 350 milyon liraya kaçak saray diktiğinizde ne oluyorsunuz? Sandık görününce AKP'nin ayarı bozulmuştur. Bunların ne idüğü belirsizdir. Bunların ürettikleri yalan ve fitnedir.

Süleyman Şah türbesine sahip çıktık demişlerdir. Şehide kelle demek sahip çıkmaksa sizin elinize kimse su dökemez. Süleyman Şah türbesini nakliye kamyonlarına yükleyip korkakça kaçmak sahip çıkmaksa Davutoğlu'nun hakkı ödenemeyecektir. Davutoğlu düne kadar milliyetçilikle hesaplaşma vakti geldi diyen çelişki abidesidir.

Davutoğlu'nun kim olduğu ne dediği muammadır. Davutoğlu'na diyorum "adam olmayandan milliyetçi olmaz"...

HDP PKK ile sahnede itişip atışan kuytularda el ele gönül gönüle 7 Haziran sonrası plan yapanlardan milliyetçi olmaz. Beyannamesinde Türk ifadesini tek bir yerde dahi kullanmayan 2023 sözleşmesini PKK ile ve haçlı organizasyonuyla yapandan milliyetçi olmaz. Vatan satanla yediği içtiği ayrı gitmeyenden milliyetçi olmaz olamaz. Müslüman katillerini sırtlayıp ortadoğuya sırtlayan, Çanakkalede ecdadımızı şehit edenlerin önünde saygıyla eğilenden milliyetçi değil bostan korkuluğu bile olamaz. Bizimle yürü Türkiye...

MHP asgari ücretin 1250 lira olacağını vaat etti İktidar olması durumunda CHP’nin 1500 liraya, HDP’nin 1800 liraya, BTP’nin 5000 liraya çıkarmayı vaat ettiği asgari ücret için MHP, üzerindeki vergiyi kaldırarak yükseltmeyi vaat etti.

MHP asgari ücreti 1250 liraya çıkarmayı vaat etti. 2016 yılı sonunda büyüme yüzde 6.1 olarak öngörüldü. Böylece 949 lira olan asgari ücreti 1250 lira civarına yükseltmeyi planlayan MHP, bütün çalışanlara da maaşlarının ‘asgari ücret’ kadar olan kısmından vergi almamayı vaat etti.

MHP, çiftçiye mazotun litresini 1 lira 75 kuruştan vereceğini duyurdu. MHP’nin bu vaadini gerçekleştirebilmesi için 28 milyar lira civarında kaynak gerektiği hesaplandı.

2019’DA 13 BİN DOLAR MİLLİ GELİR

MHP’nin seçim beyannamesinde ekonomiye ilişkin en dikkat çekici diğer başlıklar şöyle: Büyüme yapısal tedbirlerle 2016 yılının sonunda yüzde 6.1 olacak. 2019 yılında kişi başına milli gelir 13.3 bin dolara yükselecek. MAZOT 1 LİRA 75 KURUŞ Çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak, mazot 1 lira 75 kuruş olacak.

BORÇ SARMALINDAN ÇIKIŞ PROJESİ

merkez bankası fiyat istikrarını sağlamada araç bağımsızlığına sahip olacak. Kobi’leri esnaf ve sanatkarları, çiftçileri ve diğer vatandaşları borç ve faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarmak amacıyla finansal borçların yeniden yapılandırılması için ‘Borç Sarmalından Çıkış Projesi’ uygulanacak. İsraf ve aşırı tüketimin önüne geçilecek; yurtiçi tasarrufların milli gelire oranı dönem sonunda yüzde 19.4’e ulaşacak.

BEYANNAME AÇIKLANIYOR

MHP’nin seçim beyannamesini ve adaylarını tanıtacağı toplantının başlamasına dakikalar kala Başkent Ankara’daki Arena Spor Salonunun büyük bölümü doldu. Sanatçı Atilla Yılmaz’ın şarkılarıyla coşan salonda “Saray değil fabrika yapmak için bizimle yürü Türkiye” yazısı dikkat çekti. Ak Parti, CHP, HDP’nin peş peşe seçim beyannamesini açıklamalarına rağmen MHP, aday tanıtımı ve beyannamesi için 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü tercih etti. Saat 13.00’te başlayan toplantı için Arena Spor Salonuna saatler öncesinden köfteciler, bayrakçılar, rozetçiler ile çok sayıda seyyar satıcı geldi. Arena Spor Salonuna, yan yana Türk bayrağı; Atatürk, MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları ile MHP bayrağı asıldı. 7 Haziran seçimleri için “Bizimle Yürü Türkiye” ana temasını işleyen MHP, “Saray değil fabrika yapmak için”, “Yolsuzluğa karşı yoksulluğa karşı”, “Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı”, “Haksızlığa adaletsizliğe karşı”, “İçeride huzurlu dışarıda itibarlı yaşamak için” sloganlarıyla da hükümetin politikalarına yönelik eleştirilerini özetliyor. Bahçeli meydanlara inecek MHP Lideri Bahçeli, seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından meydanlara inecek. 6 Mayıs’ta Çankırı’dan seçim mitinglerine başlayacak olan bahçeli 60'a yakın ile gidecek. MHP'nin miting programında Şanlıurfa ve Gaziantep gibi iller de bulunuyor. Bahçeli, 17 Mayıs'ta Mersin'de olacak. Aynı tarihte, HDP'nin de Mersin mitinginin olması MHP yönetimini harekete geçirdi. Gerginlik yaşanmaması için çözüm arayışına girildi. Milliyet gazetesinin haberine göre, MHP seçim için kesenin ağzı açtı. Seçim nedeniyle bu yıl hazinenin siyasi partilere verdiği yardım miktarı yaklaşık üç kat arttı. MHP, 77 milyon liranın üzerinde bir hazine yardımı almaya hak kazandı. Kaynağın yaklaşık 40 milyon liralık kısmı seçim için harcanacak. Gerekirse bu oran artırılıcak. 83 yaşındaki bir partili yerinde duramadı

İŞTE BEYANNAMENİN İLK DETAYLARI

Ülke sorunlarına “ekonomi”, “yolsuzluk”, “terörle mücadele” ve “dış politika” ile 4 ana başlıkta çözümler “3 Mayıs Türkçülük Günü”nde Ankara’daki Arena Spor Salonu’nda açıklayacak. Türkiye’nin sorunlarına “ekonomi ve sosyal politikalar”, “yolsuzluk”, “güvenlik ve terörle mücadele” ve “dış politika” gibi 4 ana başlıkta çözümler üreten MHP’nin seçim beyannamesini yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “3 Mayıs Türkçülük Günü”nde Arena spor salonunda açıklayacak. Ardından seçim kampanyası süresince, aynı gün içinde 2 ya da 3 ilde miting yapacak olan MHP Lideri Bahçeli, 17 Mayıs’ta Adana ve Mersin’de vatandaşlardan oy isteyecek. 23 Mayıs’ta Kırşehir ve Kayseri’de halka seslenecek olan Bahçeli’nin en büyük silahı “yolsuzluk” olacak.

STRATEJİ TAMAM

AKP ve CHP seçim beyannamelerini açıklarken MHP, Haziran 2015’te gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimine yönelik strateji çalışmasını büyük ölçüde tamamladı. Yeniçağ Gazetesi'nde yer alan habere göre MHP, “AKP giderse yardımlar kesilir” düşüncesini kırmak için, “Bu yardımlar zaten senin Anayasal hakkın. MHP iktidarında yardımlar aynen devam edecek” mesajı verecek. MHP’nin seçim beyannamesinde yer alacak politikaların başında “adalet” ve “yolsuzlukla mücadele” başlıkları yer alıyor. MHP, seçim beyannamesinde iktidarı, “yolsuzluk” başlığıyla vuracak. Beyannamede 17-25 Aralık’a özel vurgu yapılıyor ve Yüce Divan soruşturması yapılan 4 eski bakan başta olmak üzere yolsuzluk yapanlardan tek tek hesap sorulacağı dile getiriliyor. “Yolsuzlukla Mücadele Kurulu” oluşturulması öngörülen beyannamede, yolsuzluk yapanların kamuoyuna açıklanarak ifşa edileceği belirtiliyor. Beyannamede, iktidarın yürüttüğü çözüm süreci ve İmralı müzakerelerine ciddi eleştiriler getirilirken “güvenlik” başlığı altında, “terörle mücadele” konusuna özel vurgu yapılıyor. Terör suçları için genel, siyasi affın asla gündeme gelmeyeceği, beyannamede 'bebek katili' olarak adlandırılan Öcalan’ın örgütü yönetmesinin engellenerek müzakerelere derhal son verileceğine dikkat çekiirken terörün kökünün kazınacağına işaret ediliyor. Beyannamede, yeni anayasa ihtiyacına vurgu yapılırken, Türkçe’nin korunacağı, Kürtçe gibi Türkçe dışındaki dillere statü kazandırılmasına izin verilmeyeceği belirtiliyor, ülkenin bölünmez bütünlüğüne özel dikkat çekiliyor. Temel eğitimin 9 yıla çıkarılacağı eğitim dilinin Türkçe olacağı vurgusunun yapıldığı beyannamede, eğitimde yap-boz sistemine son verileceği dile getiriliyor.

rotahaber


Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20