MHP Samsun İl Başkanı: Burası Türk Yurdu Destursuz Girilmez

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Siyaset 18.05.2016, 22:00
MHP Samsun İl Başkanı: Burası Türk Yurdu Destursuz Girilmez
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan  MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in açıklaması basın açıklaması şöyle:

19 Mayıs 1919 vatanın kurtuluşu ve tarih sahnesine çıkacak olan yeni bir Türk Devletinin kuruluşunun habercisi ve ilk adımının atıldığı gün olması itibariyle, Türk Tarihindeki önemli dönüm noktalarından birisidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’ya çıkmak üzere 16 mayıs günü İstanbul’ dan denize açıldığı andan itibaren, tamamıyla bütün planlarını vatan toprağını düşman çizmelerinden arındırma üzerine kurmuş ve 19 mayıs günü Samsun’a ayak basar basmazda çalışmalarına başlayarak Büyük Taarruzla sonuçlanacak olan o kutlu savaşın meşalesini yakmıştı aslında.

Ulu önderin Anadolu insanına olan güveninin de bir simgesi olan 19 Mayıs, yok olmak üzere olan bir milletin inanç ve birliktelik ruhu ile neler yapabileceğinin de en açık göstergesidir.

19 Mayıs günü Samsun’dan yakılan kurtuluş ateşi, bütün Anadolu’yu saracak, yıllardır büyük zorluklar ve imkansızlıklar içerisinde yaşayan halkın yüreğine tekrar umut tohumları ekecek ve tarihin baştan yazılmasını sağlayacaktı.

19 Mayıs Türk’ün vatanına göz dikenlerin yüz yıllar boyu planlayıp sahnelediği oyunlarını bozup, parçalamanın ve düşmana; “az öte dur, burası Türk yurdu, buraya destursuz girilmez” demenin Türkçe karşılığıydı.

Atatürk’ün Türk tarihinde bu kadar öneme sahip bir günü gençlere bayram olarak hediye etmesi de gelecek nesiller için içerisinde büyük mesajlar barındırmaktadır. Yeni kurulan genç Cumhuriyetin ve kökü tarihin derinliklerine varan büyük Türk Milletinin geleceğini gençlere emanet etmiş ve Türk gençliğinin omuzlarına önemli bir sorumluluk yüklemiştir. Bu da ulu önderin gençliğe olan itimadının önemli bir ifadesidir.

Milliyetçi Ülkücü Hareketin mensupları olarak, Atatürk’ün göstermiş olduğu yoldan ayrılmadan, Vatanımız ve Devletimiz için her türlü fedakarlığa dün olduğu gibi bugün ve bugünden sonrada her daim hazır olduğumuzu, buradan bir kez daha beyan ediyorum.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını ve bu vatanın var olması için kanlarını toprağa düşürmüş bütün şehitlerimizi rahmetle, minnet ve saygıyla anıyor tüm halkımızın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene

Taner Tekin
Milliyetçi Hareket Partisi
Samsun İl Başkanı

Yorumlar (0)