MHP Samsun Vekil A.Adayı Osman Zengin Büyük Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Said Zengin; ‘MHP sadece Samsun’da değil, tüm Türkiye’de destan yazacak’ dedi.

Siyaset 17.09.2015, 19:49 17.09.2015, 19:52
MHP Samsun Vekil A.Adayı Osman Zengin Büyük Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Said Zengin; ‘MHP sadece Samsun’da değil, tüm Türkiye’de destan yazacak’ dedi.

6 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’de siyasi bir kaos yaşandığını belirten Zengin;  MHP her zaman olduğu gibi, önce ülkem ve milletim; sonra partim ve ben ilkesinden taviz vermemiştir. Bugün geldiğimiz noktada zaman ve şartlar MHP ve lideri Devlet Bahçeli’yi haklı çıkartmıştır. Milletimiz bütün gerçekleri görmektedir. Türkiye’nin kısa bir zaman içinde kaos un içine nasıl sürüklendiğine milletimiz şahit olmuştur. MHP, her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlikten yana olmuştur. 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde milletimiz en doğru kararını verecektir. 1 Kasım MHP’nin zirveye ulaştığı gün olacaktır.’dedi.

1 Kasım’da yapılacak olan milletvekili seçimi için siyasi partiler yarın saat 17.00’a kadar adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na bildirmesi gerekiyor. YSK ise kesin aday listesini 28 Eylül’de açıklayacak. Siz Milletvekili Adaylık sıralamasında yer alabilecek misiniz? Aday listesinde isminiz olmadığı takdirde çalışmalarınıza ayni şevk ve heyecanda devam edebilecek misiniz?

‘Milletvekili adaylık listesinde ismimin olması veya olmaması Genel Merkezimizin takdiridir. Uygun görüldüğümüz takdirde MHP Milletvekili sıfatıyla vatandaşlarımızla buluşacağız. Samsun’da doğdum, Samsun’da büyüdüm ve ticari hayatımın tamamı samsunda geçti. Genç yaşlarımda içinde bulunmakla iftihar ettiğim Ülkü ocakları faaliyetlerimi samsun’da gerçekleştirdim. Samsun’un her mahallesini, her semtini ve her ilçesini adım adım bilen ve tanıyan bir insanım. Siyasi faaliyetlerimde, ticari hayatımda eğriliğim olmadı. Yani tabiri caizse sırtımızda kamburumuz olmadı. Her şeyden önce ülkücüyüm. Bir MHP’li ve ülkücü olarak teşkilatımızın ortaya koyacağı yol haritası üzerinde bütün gayretimizle çalışarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin Samsun’da zirveye taşınabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Teşkilatımızın nihai kararı her ne olursa olsun saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. Mücadelemiz devam edecek. Vazife verildiğinde ise, vazifenin büyüğü küçüğü demeden, bıkmadan, yılmadan yolumuza devam edeceğiz.’ Dedi.

Yapılacak erken seçimde Milliyetçi Hareket Partisi Samsun’dan kaç milletvekili çıkartma ihtimali olur?

Bu tür şeyleri konuşmamız için çok erken. Elbette gönlümüz dokuz milletvekili çıksın ister. Ancak böyle düşündüğümüzde diğer siyasi partileri yok hükmünde görmüş oluruz. Böyle düşündüğümüzde seçmenlere saygısızlık yapmış oluruz. Ancak bir tarafa yazın lütfen bu seçim bir önceki seçimden çok çok daha iyi olacak ve MHP Samsun’da sürprizler yaşatacaktır.

Samsun’u iyi tanıdığınızı ve samsun insanını’da yakından tanıdığınızı söylediniz; samsun ve Samsunlularla ilgili projelerinizden bahsetmeniz mümkün mü?

Şu an aday Adayı olarak görüşüyoruz. Birkaç gün içinde listeler ortaya çıkacaktır. Sorularınıza cevabı MHP’nin bir Adayı olarak vermem daha doğru olacaktır.

Teşekkür ederiz.

Garabey

Yorumlar (0)