MHP Tuğrul Türkeş'e jet hızında ceza

MHP'den yapılan açıklamaya göre Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş Parti politikalarına aykırı olarak ortaya koyduğu davranıştan dolayı “KESİN ÇIKARMA CEZASI” ile cezalandırılmasına karar verildi.

Siyaset 26.08.2015, 22:06 26.08.2015, 22:24
MHP Tuğrul Türkeş'e jet hızında ceza

MHP'den yapılan açıklamaya göre MHP Genel Başkan Yardımcılığını yürüten Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş Parti politikalarına aykırı olarak hareket etmesinden dolayı “KESİN ÇIKARMA CEZASI” ile cezalandırılmasına karar verildi.

Milliyetçi Hareket Partisinden yapılan açıklama şu şekilde:

26.08.2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş’in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır.

Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak “KESİN ÇIKARMA CEZASI” ile cezalandırılması için MERKEZ DİSİPLİN KURULU’NA sevk edilmiştir.

Yorumlar (0)
banner442