MHP, Yeni Parti ve Koray Aydın

Yeni Parti ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Yeni Partiyle ilgili süreç hızlı bir şekilde devam ederken kurulacak partinin nasıl bir şekil alacağı da merak ediliyor. Yeni Partinin ismi ne olacak? Yeni Partide sürpriz isimler var mı? gibi bir çok husus vatandaşlar tarafından da merak edilen konuların başında yer alıyor.

Siyaset 24.08.2017, 09:49 24.08.2017, 10:24
MHP, Yeni Parti ve Koray Aydın

Yeni Parti Meral Akşener önderliğinde ümit Özdağ ve Koray Aydın desteğinde yol alırken bir taraftan kafalarda soru işaretleri diğer taraftan yeni bir parti kurulması heyecanı yaşanıyor. Yeni partiyle ilgili sosyal medyada hararetli tartışmalar devam ederken, basında da haber-yorum ve köşe yazılarıyla değerlendirmeler yapılıyor.

İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, bugünkü köşesinde "Koray Aydın, Meral Akşener için ne demişti?", "Koray Aydın niçin Akşener ekibine katıldı? CHP ile Akşener nasıl paslaşacak, HDP fotoğraf karesine nasıl dahil edilecek?", "MHP aday çıkaracak mı, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti-MHP ittifakı devam edecek mi?", "CHP Kandil'e neden cevap vermedi, terör örgütü yöneticisi Bayık ne dedi?","Hayır cephesinde istenilen güçlü aday bulundu mu?" sorularının cevabını aradı.

Batuhan Yaşar'ın, "Samanyolu kadrosu partileşiyor" başlıklı yazısında entresan yorumlarda bulundu. Samanyolu TV ekranına sıklıkla çıkartılan siyasetçiler aynı fotoğraf karesi içinde toplanmaya başladığını yazan Yaşar; aslında sürpriz olmadığını olayların beklendiği gibi yaşandığını yaşandığını, Devlet Bahçeli'nin karşısına çıkanların bir araya geldiğini bu fotoğraf karasinde ise sadece Sinan Oğan'ın kaldığını yazarak, Sinan Oğan'ın en azından şimdilik bir ekibe katılmayacağını belirterek; " 'Şimdilik' diyoruz çünkü Koray Aydın’ın Meral Akşener’in ekibine katılması MHP Genel Merkezi de dâhil bütün kamuoyunu şaşırttı" ifadelerini kullandı.

Batuhan Yaşar Koray Aydın'ın beklenmedik şekilde MHP'den ayrılmasını ve Meral Akşener saflarında yer almasını ise şöyle değerlendirerek sordu?

Nedeni şu:
Koray Aydın daha geçen sene “Meral Akşener FETÖ destekli” demişti.
“FETÖ’den yardım alıyor” ifadesini kullanmıştı.
Peki şimdi Koray Bey bu sözlerini nasıl izah edecek.
FETÖ’cü dediği kişinin yanında nasıl yer alacak?
İki ay önce söylentiler çıktığında Meral Akşener’in ekibine dâhil olacağını kesin ve net bir dille yalanlamıştı
İki sorunun cevabını almamız lazım:
1- İki ayda ne değişti de Koray Bey bu ekibe katılmak zorunda kaldı?
2- Koray Aydın’a baskı mı yapıldı?
Zaten Kanaltürk ve Samanyolu’nun kadrolu elemanı gibi çalışan Ümit Özdağ için denebilecek bir şey yok...

YÜZDE 10’A ULAŞMAK AMA NASIL?

Hadi diyelim Meral Akşener, MHP’den 3, CHP’den 3 koparttı ve yüzde 6’ya ulaştı
Yüzde 10 için geriye kalan yüzde 4 nereden gelecek?
Meral Hanım'ın kadrosunda ekseriyetle MHP’nin listeye almadığı milletvekillerini görüyoruz.

ANAP ve DYP tandanslı siyasetçiler dikkat çekiyor.
Devlet Bahçeli ta 2 sene önce ne demişti:
"MHP’nin kurultayı normal tarihinde yapılacak"
Öyle de oldu...
Parti 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak kurultaya hazırlanıyor.
MHP’de ekmek olmadığını görenler ise Meral Akşener’in etrafında toplanıyor.
2019 seçimleri için "Hayır Cephesi" netleşiyor.
Bazı flu durumlar elbette ki var:
- CHP ile Meral Akşener nasıl paslaşacak?
- Son tahlilde kim kime katılacak?
- HDP fotoğraf karesine nasıl dâhil edilecek?
Bunlar henüz belli olmadı

MHP ADAY Çıkartacak mı?

AK Parti ile MHP iş birliğinde hiçbir problemin olmadığını belirten Yazar; "Adına ne derseniz deyin, AK Parti-MHP “iş birliği”, “ittifakı” referandum sonrasında da sürüyor. Öğrendiğimize göre “ittifak 2019 seçimlerinde” de sürecek.. Belki de 2019’un ilk seçimi olan “Belediye/Mahalli idareler”de de iş birliğine gidilecek MHP cephesi artık daha rahat. Kurultay sonrasında taşlar yerine tam oturacak. “Hayır Cephesi”nin en büyük hedefi Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 2. tura bıraktırmak. Buradan tek işlerine gelmeyen AK Parti-MHP ittifakının güçlü bir şekilde devam etmesi. Mevcut tabloya bakıldığında Devlet Bey, ellerinden bu oyuncağı aldı...Partisini “Pensilvanya” operasyonlarına tamamen kapattı. Elimizdeki bilgilere göre 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti-MHP ittifakı güçlü bir şekilde devam edecek. Bu cümlenin anlamı çok açık değil mi?

Evet Batuhan Yaşar böyle diyor. Bu ve buna benzer haber ve yorumlar basında yer alıyor. Yeni Parti sona geldikçe daha çok yazılıp çizilmeye devam edecektir.

Her ne olursa olsun engellenmesi mümkün olmayan bir parti doğduğu muhakkak. İktidar partisi'nin yeni doğacak olan bu parti için düşünceleri tam olarak bilinmesede yakın takipte kaldığı muhakkak. Bundan sonraki gelişmeler Türkiye'de ki siyasi dengeleri ne kadar değiştirebilecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
S.c 4 yıl önce
Senin çalıştığın gazete ve televizyon amerikalılara satıldı ve cihanin emrinde
Ve bu gazete milletin paralarını dolandırdı yazacaksan onların hakkında ya milletin paralarını versinler
Bırak hükümete yalakalik yapmayı
S.c 4 yıl önce
Senin çalıştığın gazete ve televizyon amerikalılara satıldı ve cihanin emrinde
Ve bu gazete milletin paralarını dolandırdı yazacaksan onların hakkında ya milletin paralarını versinler
Bırak hükümete yalakalik yapmayı
banner442