MHP’den AKP’ye ‘Tokat gibi’ cevap

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; ' Korkunun ecele faydası yok, bu millet 'Çözüm'ü soracak!' dedi.

Siyaset 15.10.2015, 00:03 15.10.2015, 00:21
MHP’den AKP’ye ‘Tokat gibi’ cevap

Terörle mücadeleyi engellemek için Valilere talimat verdiklerini itiraf eden AKP temsilcilerinin, yaptıkları ihanet odaklı siyaseti gözden kaçırmak suretiyle ve kamuoyunu yine aldatmak için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşı iftira kampanyası başlatması büyük tepki çekiyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, AKP temsilcilerine “Sayın Bahçeli 2013 yılı boyunca; ‘Kuruluş, Bayrak, Vatan, Birlik, Türkçe, Kardeşlik, Demokrasi, Kurtuluş ve Türkiye’ adlarında ‘Milli Değerleri Yaşa ve Yaşat’ mitingleri düzenleyip bugünleri işaret ederken siz mehtapta 'çözüm kayığı’nda kiminle beraberdiniz? Sayın Çelik, dikkat buyurun! Bu mitingler seçim mitingleri değildi! Bu mitingler sizi, yani AKP hükümetlerini ikaz mitingleriydi.” diye seslendi.

Karakaya, AKP’li Ömer Çelik’e verdiği yanıtta ”Sayın Çelik, o gün kafanız kumdaydı; bari bugün çıkartın da ne yaptığınıza bir bakın! Dünkü durduğunuz yeri bir hatırlayın! Sayın Çelik, yanlışı fark edip dönmek elbet erdemdir! Ama hala yanlışta ısrarcısınız. Korkunun ecele faydası yok! Bu millet 'Çözüm'ü soracak! Sayın Bahçeli diğer 3 şartın yanında, ‘çözüm sürecini koyduğunuz buzdolabının fişini de çekin’ dediğinde, HAYIR dediniz. Keşke Sayın Bahçeli'yi anlayabilseydiniz! Eminim ki bu yaşadıklarımızın çoğunu yaşamak zorunda kalmazdık. Bari bugün anlasanız!” dedi.

Karakaya, AKP ve Hükümet temsilcilerine “Sayın Devlet Bahçeli ‘Milli Değerleri Yaşa ve Yaşat’ mitingleri düzenleyip bugünleri işaret ederken siz mehtapta 'çözüm kayığı’nda kiminle beraberdiniz?” diye seslendi.

AKP NEDEN BAHÇELİ’YE SALDIRIYOR?

Daha önce “PKK düşman değildir” diyen, Suriye’nin PKK’sı PYD’yi “meşru” kabul eden ve Davutoğlu ile selam yollayan, PKK’nın hamisi Barzani’nin silahlı peşmergelerini PYD’ye yardım için Türkiye topraklarını kullandıran, terörle mücadeleyi engellemek için Valilere talimat verdiklerini itiraf eden AKP temsilcilerinin, yaptıkları ihanet odaklı siyaseti gözden kaçırmak suretiyle ve kamuoyunu yine aldatmak için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşı iftira kampanyası başlatması büyük tepki çekiyor.

AKP’YE VE ÖMER ÇELİK’E TOKAT GİBİ CEVAP

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, artan terörün baş sorumlusu olarak görülen Başbakan Davutoğlu’nun görüşme talebini kabul etmedi diye MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi haksız şekilde suçlayıcı ifade kullanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’e anlamlı cevap verdi.

ÇÖZÜM KAYIĞINDA KİMİNLE BERABERDİNİZ?

Karakaya, twitter hesabından verdiği yanıtta özetle şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Bahçeli'yi görüşme taleplerine olumlu cevap vermedi diye eleştiren AKP'li Ömer Çelik'e ve diğerlerine soruyorum. Sayın Bahçeli 2009 yılında ‘Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat" mitingleri yaparken siz ne yapıyordunuz? Sayın Bahçeli 2009'da ‘Bin Yılda Karıldı Bu Ülkenin Harcı, Ayrıştırmak Kimin Harcı’ yazısıyla ülkeyi doldururken siz neleri siliyordunuz? Sayın Bahçeli 2013 yılı boyunca; ‘Kuruluş, Bayrak, Vatan, Birlik, Türkçe, Kardeşlik, Demokrasi, Kurtuluş ve Türkiye’ adlarında ‘Milli Değerleri Yaşa ve Yaşat’ mitingleri düzenleyip bugünleri işaret ederken siz mehtapta 'çözüm kayığı’nda kiminle beraberdiniz? Sayın Çelik, dikkat buyurun! Bu mitingler seçim mitingleri değildi! Bu mitingler sizi, yani AKP hükümetlerini ikaz mitingleriydi.”

BARİ BUGÜN KAFANIZI KUMDAN ÇIKARIN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, devamla şunları kaydetti:

“Sayın Çelik, o gün kafanız kumdaydı; bari bugün çıkartın da ne yaptığınıza bir bakın! Dünkü durduğunuz yeri bir hatırlayın! Sayın Çelik, yanlışı fark edip dönmek elbet erdemdir! Ama hala yanlışta ısrarcısınız. Korkunun ecele faydası yok! Bu millet 'Çözüm'ü soracak! Sayın Çelik, Sayın Bahçeli diğer 3 şartın yanında, ‘çözüm sürecini koyduğunuz buzdolabının fişini de çekin’ dediğinde, HAYIR dediniz. Sayın Çelik keşke Sayın Bahçeli'yi anlayabilseydiniz! Eminim ki bu yaşadıklarımızın çoğunu yaşamak zorunda kalmazdık. Bari bugün anlasanız!”

Yorumlar (0)