MHP'den Toplu İstifa Haberleri Yalanlandı

MHP'den toplu istifa şeklinde internet medyasında yer alan haberler doğrumu? Bir taraftan MHP'den istifa haberleri internet medyasında yer alırken diğer taraftan istifa edilen parti tarafından yalanlanıyor.

Siyaset 11.09.2017, 16:48 11.09.2017, 22:14
MHP'den Toplu İstifa Haberleri Yalanlandı

Milliyetçi Hareket Partisi'nden toplu istifa haberleri  ilgili MHP il başkanları tarafından yalanlandı. MHP'den toplu istiffa şeklinde yapılan haberlerin sansasyon içerikli olduğu belirtildi.

Uzun zamandır MHP ile ilgili istifa haberleri yapılırken bunun amacının MHP teşkilatlarını kamuoyunda zayıf düşürme girişimi olduğu belirtildi.

Bugün MHP ile ilgili medyada yer alan  "MHP'den 300 kişi istifa etti" şeklinde haberlerin yalan haber oldu belirtildi. Medyaya zaman zaman servis edilen istifa haberlerinin "sansasyon yaratmak" için yapılan açıklamalar olduğu belirtiliyor.

İstifa haberlerini neden servis ediyorlar?

Uzun zamandır "MHP'den toplu istifa" şeklinde medyada yer alan haberlerin, "kafa bulandırmak, teşkilatlarda huzursuzluk çıkarmak, kamuoyu oluşturarak yeni kurulacak partinin ne kadar çok güçlü olduğuna vurgu yapmak, MHP'lileri ve sempatizanları yeni kurulacak partiye dahil etmek için yapılan uyduruk işler..." olraka MHP'nin yöneticileri tarafından söyleniyor.

Bazı internet medyasında "300 kişi istifa" şeklinde yer alan açıklamalarda, "Meral Akşener ve yol arkadaşlarının haksız bir biçimde MHP’den ihraç edilmesi sonucunda Türk siyasetine yeni alanlar açmak için yeni bir partinin kurulması zorunlu hale geldiği belirtilerek "Yeni partinin kurulmasını milletimiz arzu etmiş ve partiyi yine milletimiz kurmaktadır. Yeni partimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesine bağlı olacağına inancımız tamdır. Kötü yönetimler neticesinde ayrışan ve birbirinden uzaklaşan toplum fertlerinin yeniden ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti noktasında buluşturmak ana hedefimiz olacaktır. Bizler MHP’de siyaset yapan insanlar olarak Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak üzere istifa ediyoruz." şeklinde ifadeler yer alıyor. 

Bu ifadelerin sahiplerinin tam olarak kimler olduğu nereden istifa ettikleri, nasıl istifa ettikleri, isimleri belli olmadığı gibi istifa ettikleri hakkında somut hiç bir şey olmadığı belirtiliyor.

Son haberde yazılıp çizilen ve Niğde'de 300 kişinin istifasıyla ilgili Niğde İl Başkanı Ali Güngör: "Sansasyon için açıklama yapıyorlar" dedi.

MHP Niğde İl Başkanı Ali Güngör  bu kişilerin istifa etmediklerini, ayrıca partiden ihraç edildiklerini söyledi.

Eski MHP Milletvekilleri Mümin İnan, Vedat Bayram ve MHP üyeliğinden istifa eden grup, bir otelde basın toplantısı düzenledi. Konuyla ilgili açıklama yapan grup sözcüsü Hakan Tereci, partiden 300 kişinin istifa ettiğini iddia etti. Tereci, yeni kurulacak siyasi oluşumda yer alacaklarını açıkladı.

MHP Niğde İl Başkanı Ali Güngör ise, açıklama yapanların disiplin kurulu kararı ile ihraç edildiğini, istifalarına dair herhangi bir dilekçe bulunmadığını belirtti. Ali Güngör, “35-40 kişi ile toplanıp açıklama yaptılar. İstifa edenlerin isimlerini versinler bana. Mümin İnan, Hakan Tereci ve Murat Akova disiplin kurulu kararı ile ihraç edildi. Herhangi bir dilekçe yok sadece sansasyon için açıklama yapıyorlar. Bu 300 kişi kim?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)