Alexa

MHP'den, Türk Milletinden Özür Diledi ve İstifa Etti

İYİ Partiden ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğinden geçen yıl istifa eden parti kurucularından Reşat Erdoğan, 2MHP ve liderinden hem de büyük Türk milletinden özür diliyorum." DEDİ.

MHP'den, Türk Milletinden Özür Diledi ve İstifa Etti

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Mesele koltuk meselesi değil, dava meselesi, Türkiye meselesi, milli beka meselesi' şeklinde bağırırken kulaklarını tıkamış olduklarından dolayı  MHP'den ve liderinden hem de büyük Türk milletinden özür dilediklerini söyleyen Reşat Erdoğan, partisinden istifa etti.

Reşat Erdoğan, İyi Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultayında FETÖ'nün şifreleme sistemiyle örtüşen hile yapıldığını iddia etti. Dava arkadaşlarına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısına uyarak MHP'ye katılmaları önerisinde bulunan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Partiden ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğinden geçen yıl istifa eden Erdoğan, geçen hafta partinin 4. Olağanüstü Kurultayı'nın yapıldığını anımsatarak, Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kurultayda Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin çarşaf listeyle ve delegelerin özgür iradesiyle belirleneceği, Türk siyasi tarihinde en demokratik seçim olacağı yönündeki iddiasını hatırlattı.

Reşat Erdoğan açıklamasının şöyle sürdürdü;

"Ancak, bu zamana kadar bütün iddialarında olduğu gibi bu iddiasında da çarşafa dolanmış ve çamura batmıştır. Kendisinin seçmek istediği isimleri 110 ve 160 aralığına yerleştirerek ve bunlara oy vermeleri için teşkilatları ve delegeleri talimatlandırarak Türkiye'yi parti içi demokrasiyle tanıştırma iddiasıyla çıktığı yolda, maalesef Türk milletini şeytanın bile aklına getiremeyeceği yeni bir hileyle tanıştırmıştır. En dikkat çekici husus da bu şifreleme sisteminin FETÖ’nün başta sınavlar olmak üzere her alanda uyguladığı şifreleme sistemiyle birebir örtüşmesidir."

EDOĞAN MHP'DEN ÖZÜR DİLEDİ

Oluşturulan parti yönetiminde ve divanda yer alan bazı isimlerin, Türkiye’yi kıskaca almak isteyen küresel güç odaklarıyla ilişkili olmasının, İYİ Parti'nin içinde bulunduğu durumu resmetmesi bakımından önemine işaret ederek, İYİ Parti'nin kurucularından biri olarak vicdanen rahatsızlık yaşadığını söyledi.

Türk milletinden ve Devlet Bahçeli'den özür dileyen Reşat Erdoğan, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'Mesele koltuk meselesi değil, dava meselesi, Türkiye meselesi, milli beka meselesi' diye bas bas bağırırken kulaklarımızı tıkamış olmamızdan dolayı da hem MHP ve liderinden hem de büyük Türk milletinden özür diliyorum." ifadelerini kullanarak, "MHP’nin sıcak ve aziz ikliminde buluşmalarını istirham ediyorum. İnanıyor ve ümit ediyorum ki ülkücüler birkaç kişi koltuk ve makam sahibi olsun diye böyle bir ihanete asla yol vermeyecektir, hoş görmeyecektir ve bir an önce çağrıya uyarak kendine kimlik ve kişilik kazandıran Türk milletinin yegane karargahı olan MHP'de buluşacaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 21:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 2 ay Önce

Doğrusunu yaptı..