MHP'li Adan: 'Türk Milleti Aşağılandı'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan bu gün yaptığı basın toplantısında; “Tam dört gün önce bu vatana, bu vatanın tüm kutsallarına, bağımsız bölünmez bütünlüğüne açıkça hakaret edildiğini” söyledi.

Siyaset 20.11.2013, 12:51 20.11.2013, 13:00
MHP'li Adan: 'Türk Milleti Aşağılandı'
  
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan  bu gün yaptığı basın toplantısında; “Tam dört gün önce bu vatana, bu vatanın tüm kutsallarına, bağımsız bölünmez bütünlüğüne açıkça hakaret edildiğini” söyledi.

“milletimize tarihinin en bedbaht günlerini yaşatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve onun partisini, hükümetini, tüm şürekâsını şiddetle kınayarak başlamak istiyorum.”diyen Adan: “Çünkü tam dört gün önce bu vatana, bu vatanın tüm kutsallarına, bağımsız bölünmez bütünlüğüne açıkça hakaret edildi.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan basın toplantısında şöyye konuştu:

Tam dört gün önce bizi devlet yapan ve her birimizin üzerine namus yemini ettiğimiz tüm yazılı metinler geçersiz kılındı.

Tam dört gün önce Diyarbakır şehrinde Türk milleti defalarca aşağılandı.

Dört gün önce ülkemizin bir bölgesinde hükümet eliyle etnik şımarıklık kışkırtıldı.

Ve dört gün önce başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve partisi eliyle Türkiye cumhuriyetinin üniter yapısına ağır bir suikast tertip edildi.

Barzani gibi ülkesi ırak'ı bölmüş bir bölücü, devlet protokolü ile ağırlanmış ve adeta Türkiye’yi bölmek için sırada bekleyenlere bir "rol model" sunulmuştur.

Dört gün önce Diyarbakır meydanında Anadolu bütünlüğü parçalanmaya çalışılmıştır.

Bütün bunlar bir paralel devletin kuruluş çalışmalarıdır.
Milli egemenliğin devlet kurma ihtirası ile yanıp tutuşan aşiret reislerine, etnik bölücülere peşkeş çekilmesidir.

Milliyetçi hareket partisi bu meseleyi bu boyutta ele alacak, bu ihanetin büyüklüğü oranında siyasi tutumunu belirleyecek ve milletimize gerçekleri anlatacaktık.

"Derin Müzakere"

Olup bitenlere inanmak çok güç. Devlet 50 bin kişinin katili bir hainle kuzu sarması olmuş pazarlık yapıyor. Üstelik ilan ettikleri pazarlığın gereklerinin hiçbiri yerine getirilmemiş. Hani PKK'lılar ülkeyi terk edeceklerdi?

Hani silahlar susmuştu? Son altı ayda yüze yakın eylem yaptı PKK. Daha dün onlarca iş makinesini yaktılar. Bütün bunlar bir tarafa PKK’nın dili değişmeye başladı.

"Derin müzakere" istiyor PKK. Nedir derin müzakere? Millet bilmiyor derin müzakerenin ne olduğunu.

Ama başbakan Erdoğan kirli pazarlığın bir tarafı olarak derin müzakereyle neyin kastedildiğini gayet iyi biliyor. Biliyor ki, Diyarbakır’da o müzakere talebine olumlu cevap veriyor, "cezaevleri boşalacak" diyor. Hala anlamayanlar için tercüme edelim: diyor ki başbakan Erdoğan , "PKK taleplerini kabul ediyoruz, Mehmetçiği şehit edenleri serbest bırakacağız" açıkça bunu diyor.
Bunu diyor ve kandildeki hainlerle milletin önünde naklen, canlı yayında "derin müzakere" yapıyor.

Bu korkunç bir tablodur.

Bu tiksindirici bir tablodur.

Bu bir ihanet tablosudur.

Milletimizin gözünün önünde oluyor bütün bunlar. Derin müzakerelerle milletimizin toprağını, elini kolunu bacağını kopartacaklar.

Ama her zaman söylediğimizi bir kere daha hatırlatmak isterim:
biz varız, MHP var!

Bu milleti sakatlattırmayız.

Toprağını böldürmeyiz,

Bayrağını indirmeyiz.

Ancak şunu milletimiz bilmelidir ki tehlike en yakına gelmiştir.

Tehlike PKK değildir, tehlike devlet bilmeyen, vatan tanımayan, anayasaya sadakati olmayan AKP iktidarıdır.

 
Yorumlar (0)