Alexa

MHP'li Alan: "Kimseden af istemiyorum..."

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'dan ETİKHABER’e özel açıklamalar. Engin Alan TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e "hodri meydan" dedi.

MHP'li Alan:
banner327

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'dan ETİKHABER’e özel açıklamalar. Engin Alan TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e "hodri meydan" dedi.

Halen Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan Etikhaber Yazarı Metin Özkan’la yaptığı görüşmede, Balyoz Davasının yeniden görüşülmesine ilişkin verilen ret kararının 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kaldırılması ile ilgili düşüncelerini açıkladı. TÜBİTAK’ın 5 nolu hard disk raporuna gönderme yaptı.

“İlk günden beri bu yargılama bir rezalettir, hukuksuzdur, adil değildir ve uydurmadır diye bağrımızı yırttık ama kimse bizi dinlemedi.  Dedik ki, bir değil on değil yüz değil burada 1800 adet dijital sahte iddia var. Davayı bu deliller üzerine kurarsanız hukuk cinayeti işlersiniz. Ama bizi dinlemediler ve sırf intikam alma hırsıyla bizi mahkûm ettiler. Ancak şimdi TÜBİTAK diyor ki; 5 numaralı hard disk sahtedir. Hatta bu sebepten dolayı bu dava kesinlikle yeniden yargılama sebebidir. Şimdi bu davanın savcısı, hâkimi ve avukatı olanlara diyorum ki; ilahi adalet. Eğer adalet varsa ki bana göre vardır. Bu ülkenin bütün hâkim ve savcıları paralel değil ya. Ben bu ülkenin namuslu, şerefli, dürüst, vicdanlı ve hukuka saygılı hâkim ve savcılarına güveniyorum. Ve diyorum ki; kimseden af istemiyorum. Sadece ve sadece hakkım olan adil bir yargılama istiyorum.  Bunu hem kendi adıma, hem de burada ki arkadaşlarım adına istiyorum. Şunu da herkes bilsin ki ben bu millet için bir değil bin yıl hapis yatarım. Yeter ki milletimin başı dik olsun. Ancak birileri de bu millete pkk’lılar mecliste keyif çatarken Engin Alan’ın hapiste yatmasını nasıl izah edecekler onu çok merak ediyorum. Bir kez daha tekrarlıyorum, Balyoz yoktu. TÜBİTAK var diyenleri verdiği kararla bir kez daha çökertti.”

Peki Sayın Alan imtiyazlı mahkemelerin kaldırılmasına ne diyeceksiniz?

Alan; “imtiyazlı mahkemeleri kaldırmak yetmez. Bizler için istisnai bir madde daha çıkarmaları gerekir. Çünkü yasaları öyle bir hale getirdiler ki kimse içinden çıkamayınca “yasa öldü” diyorlar. Bende diyorum ki; pkk’lı Sabahat Tuncel ile beni aynı yargılanma çizgisine getirenler. Ve hatta TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yürekleri yetiyorsa milletvekilliğimin düşürülmesi için Sabahat Tuncel’in ve benim fezlekemi aynı anda kürsüden okuyup düşürsün. Hodri meydan ikimizi de müştereken aynı anda okumaya yürekleri yetiyorsa buyursun milletvekilliğimi düşürsünler.”

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 00:57
YORUM EKLE