MHP'li Büyükataman; Fidan MİT Müsteşarlığında Tutulamaz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN "MİT; ne yazık ki ülkemizde bölücülerle yapılan AKP pazarlıklarında görev ifâ etmiştir."dedi.

Siyaset 10.03.2015, 13:50 10.03.2015, 14:09
MHP'li Büyükataman; Fidan MİT Müsteşarlığında Tutulamaz
 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN "MİT; ne yazık ki ülkemizde bölücülerle yapılan AKP pazarlıklarında görev ifâ etmiştir."dedi.

BÜYÜKATAMAN “MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın istifa ettiği müsteşarlık görevine dönmesine ilişkin” basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması şöyle:

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Hakan Fidan’ı yeniden MİT Müsteşarı olarak görevlendirdiğini açıklamıştır.

Başbakan Davutoğlu, Fidan’ın aday olmasını isterken Erdoğan istememiş ve neticede Erdoğan’ın istediği olmuştur.

Yüce Türk milletine hizmet için kurulan, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü için vazife görmesi icap eden MİT; ne yazık ki ülkemizde bölücülerle yapılan AKP pazarlıklarında görev ifâ etmiştir. Oslo’da sergilenen rezilliklerin başaktörü bugün ne yazık ki yeniden MİT Müsteşarı olarak atanmıştır.

Süleyman Askerî gibi kahramanların kutsal makamını işgal eden bu zihniyet bölücülerle kucaklaşmış, PKK açılımında aktif rol almıştır. Ne acıdır ki teşkilata hükmeden güç, bölücülere karşı bu kadar hoşgörü, sevgi ve sempati ile yaklaşırken hükümete de MHP’yi karıştırma gayretleriyle ve MHP’li işadamlarını fişleyerek yardımcı olacak zamanı da bulabilmiştir.

Anlaşılan Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT’i tam manasıyla arka bahçesi yapmak, siyasi çıkarları uğruna baştan ayağa kullanmak amacına matuf hareket etmektedir.

AKP iktidarının diktacı icraatları tek parti dönemlerine bile rahmet okutmaktadır.


Bölücü teröristler tarafından “bizim” diye anılacak kadar samimi ilişkiler kurmuş olan bu şahsın, vazgeçilemez olmasının sebebi nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hakan Fidan kutsal topraklarda ne görüşmüştür?

Geçtiğimiz günlerde merhum Erbakan Hoca’yı anma toplantısına gelen İran Eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejat ve heyetindeki bazı görevlilerle Hakan Fidan’ın herhangi bir teması olmuş mudur? Adaylığından çekilmesinde bu görüşmelerin herhangi bir etkisi var mıdır?

Erdoğan, vekillik için istifa eden Hakan Fidan’la ilgili söylediği “Ona bir kısım vaatlerde bulunulmuş olabilir, bir kısım yerler vaat edilmiş olabilir” cümlesini satır arası mesaj vermek yerine, açıkça bu vaadi kim ya da kimlerin yaptığını açıklamalıdır.

Bir kısım vaatlerde bulunulabilecek bir şahıs çok kritik bir makam olan MİT müsteşarlığı görevinde tutulamaz. Şayet tutuluyorsa bunun tek açıklaması vardır. O da vatana ihanettir.

Yorumlar (0)