Alexa

MHP'li Büyükataman'dan büyük davet

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman basın açıklaması düzenleyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılacağı Bursa Mitingine tüm vatandaşları davet etti.

MHP'li Büyükataman'dan büyük davet

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman basın açıklaması düzenleyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılacağı Bursa Mitingine tüm vatandaşları davet etti.

Büyükatamanın açıklaması şöyle:

Umutların dip yaptığı bir dönemde, hayallerin kuruduğu bir süreçte, milli varlığımıza yönelik saldırı ve tahammülsüzlüğün yoğunlaştığı bir eşikte, sosyal risklerin, siyasi hezimetlerin, ekonomik afetlerin her insanımızın boğazına çöktüğü ve düğümlendiği bir buhran devrinde, Milliyetçi Hareket Partisi cesaretiyle, ilkeli tutumuyla, çevik ve çabuk siyasi tavrıyla Bursa’da aziz vatandaşlarımızla buluşacaktır.

Bursa’dan bütün dünyaya yayılan, bir imparatorluğa doğru uzanan ceddimiz gibi, ümit dolu, azimli ve kararlı olmak için Bursa’da buluşmak gerek. Bursa’da buluşmak, Osman Gazi’yle, Orhan Gazi’yle, Geyikli Baba ile şehit Murat Hüdavendigar ile ve nihayet Emir Sultanla buluşmaktır.

Tanpınar’ın ifadesiyle “Bursa, yedi ceddin ve yedi geleceğin, yedi gök ve yedi yerin, bizim ve bizden çok uzaktakilerin, her hususiyetiyle yaşadıkları her taşın ses verdiği her yağmur damlasının şarkı söylediği her toprak tanesinin, her ağacın, her kaldırımın, her pervazın yağmurun sesine karşılık verdiği her sözün ve her unsurun birer köprü olduğu ne kadar muhayyel ise o denli gerçek bir şehir…”
Hayallerimizin içindeki gerçek Bursa’mızın geleceğinin heba edilmemesi için Bizimle Yürü Bursa. Bursa bizim sevdamız, bizim sevdamız ise gönülden gönüle akan bir nağmedir!

Kararan gecelerin sabahı yakın olur; Milliyetçi Hareket’in tek başına iktidarıyla söken şafakla birlikte gecelerimiz aydınlanacaktır.

Milliyetçi Hareket; Uludağ'ın yücesinden, memleketin gecesinden, aşkın sırlı hecesinden, güneş gibi doğacaktır.

İflas eden, itibarsızlaşan dış politikamızı güçlü kılmaya; bölgemizi ve Büyük Ortadoğu Projeleriyle savaş alanına çevrilen İslam coğrafyasını huzura kavuşturmaya geliyoruz.

Ekonomik bunalımda, banka kredileriyle, kredi kartlarıyla ayakta durmaya çalışan işçimizi, memurumuzu, esnafımızı, emeklimizi dar boğazdan kurtarmaya geliyoruz.

“Orhan Gazi adına anılır yeşil Bursa, alamaz yaban eller, dünya bir yana dursa.”

08 Mayıs Cuma günü, saat 14.00’te Bursa Gökdere Meydanında Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Bursalı hemşerilerimizle buluşacaktır, mitingimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 12:59
YORUM EKLE