MHP'Lİ ÇAKIR: TRABZON’DA İHRACAT ARTTIRILMALIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon milletvekili aday adayı İbrahim Çakır, partisinin iktidarı döneminde Trabzon’ a yapılacak olan ekonomik yatırımların takipçisi olacaklarını söyledi.

Siyaset 17.03.2015, 10:54 17.03.2015, 11:00
 MHP'Lİ ÇAKIR: TRABZON’DA İHRACAT ARTTIRILMALIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon milletvekili aday adayı İbrahim Çakır, partisinin iktidarı döneminde Trabzon’ a yapılacak olan ekonomik yatırımların takipçisi olacaklarını söyledi.

Çakır, “Bir milyar 711 milyon dolara yakın bir ihracat gerçekleştiren bölgenin kalbi Trabzon’dur.Bu ihracatın daha da geliştirilmesi ve dolayısıyla bölge refahının artırılması için Trabzon’a çok acil şekilde bir lojistik merkezin kurulması gerekmektedir. Trabzon havaalanının ikinci pistinin bir an önce yapılması lazımdır .

Trabzonumuzun uluslararası demiryolu ağına bağlanması için öncelikle Batum- Hopa demiryolu bağlantısının gerçekleştirilmesi,bilahare Hopa Trabzon bağlantısı da yapılmalıdır. Asya coğrafyasına bağlantımızı sağlayacak sınır kapılarımızın kapasitesinin artırılması,bilhassa Muratlı sınır kapısının bir an önce yapımına başlanması ve Gürcistan üzerinden Rusya ve Asya coğrafyasına ulaşımın sağlanması ,yeni ihracat güzergahlarının oluşturulması bölge ihracatımız açısından büyük önem taşımaktadır.

13 yıldır iktidarda bulunan akp, Erzincan -Trabzon demiryolu bağlantısını dahi gerçekleştirememiştir. Deniz yolundan daha fazla yararlanmak yerine 57. hükümet döneminde başlatılan feribot seferleri bile iptal edilmiştir. AKPnin bu yanlış politikaları Trabzonumuza olduğu kadar bölge ekonomisini de büyük zararlar vermiştir.Diye konuştu.

Yorumlar (0)