MHP'li Muhalif Liderler Şimdi Ne Yapacak?

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, MHP'deki "değişim hareketine" kötü haber çıktı. Mahkeme, 19 Haziran Tüzük kurultayını geçersiz kıldı.

Siyaset 20.06.2017, 11:18 20.06.2017, 18:42
MHP'li Muhalif Liderler Şimdi Ne Yapacak?

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, MHP’nin 19 Haziran 2016’da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline karar verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki "değişim isteyen" 700'den fazla delegenin imzalarıyla başlayan süreç son buldu. 

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi değişim isteyenlerin gerçekleştirdiği 19 Haziran Kurultayı'nı iptal etti. Yine, bu genel kurulda muhalif isimlerce alınan tüm kararların geçersizliğine karar verdi.

Yine, bu genel kurulda muhalif isimlerce alınan tüm kararların geçersizliğine karar verdi.

Bundan sonra MHP'li muhalif liderlerin neler yapacağı merak ediliyor. Meral Akşener, Sinan Ogan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ tarafından başlatılan süreçte şu andan itibaren hukuki yollar tüketilmiş bu zamana kadar ki var olan kazanımları yok hükmünde sayılmıştır. Muhalif liderler, "Adaletin kestiği parmak acımaz" diyerek bir köşeye çekilip sessiz sedasız bekleyecekler mi? Her ne kadar MHP ile hukuken (Koray Aydın hariç) ilişikleri yoksa da buna rağmen mücadeleye devam mı edecekler...

Yoksa, MHP'de bundan sonra mücadele edebilecekleri bir zeminin kalmadığına hükmederek yeni bir parti mi kuracaklar.Meral Akşener; siyasetten tamamen elini ayağını çekerek babaanne mi olmaya karar verecek merak konusu.

Koray Aydın ile Sinan Oğan daha önce MHP de kalacaklarını, mücadele edeceklerini yeni parti kurulması gibi bir çalışmalarının olmadığını ve böyle bir çalışma içerisinde de olmayacaklarını ifade etmişlerdi.

MHP'de yeni düzen isteyen muhalif liderlerin bundan sonra atacakları adım sadece MHP'liler tarafından değil tüm Türkiye tarafından merak edilecek...

Türkiye'de ki siyasi şekillenmeler üzerinde de hareket tarzları önemli olacaktır.

İşte mahkemenin kararı:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)