MHP''li Taşlıçay'dan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Koordinatörü Nevin TAŞLIÇAY “Dünya Otizm Farkındalık Günü” münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Siyaset 02.04.2015, 15:03 02.04.2015, 15:12
MHP''li Taşlıçay'dan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” Açıklaması
 Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Koordinatörü Nevin TAŞLIÇAY “Dünya Otizm Farkındalık Günü” münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Koordinatörü Nevin TAŞLIÇAY'ın basın açıklaması şöyle:

Otizm eksiklik değil farklılıktır.

Otizm, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden bir iletişim problemidir. Bu, hem sözel iletişimde hem bedensel temasta kısıtlılıklar, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı bilgi alanları ile kendini gösterir. En yaygın görülen nörolojik bozukluk olan otizm zeka sorunu değildir. Otizmin çocuk yetiştirme özellikleriyle ya da ailenin ekonomik koşullarıyla da hiçbir ilişkisi yoktur. Erken tanı konulur ve aile doğru bilgilendirilir ise çocuğa uygun eğitim verilerek olumlu sonuçlar elde edilebiliyor ki; bugünün, bu ayın özelliği, otizm farkındalığının hayatiyeti de burada ortaya çıkıyor. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları olarak Türk Kadınlarını bilinçlendirmek, onlara otizm hakkında farkındalık yaratmak üzere hazırlıklara başlıyoruz.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü ile başlayan ve Nisan ayı boyunca Dünya Otizm Farkındalık Ayı olarak devam edecek olan bu bir aylık süreçte ailelere yönelik yol haritası çıkarmak için başlattığımız çalışmamız dahilin de otizmin belirtileri, doktor görüşü alınmasının önemi, ayrıntılı değerlendirme için yapılması gerekenler, eğitim planlamasının önemi ve öncelikleri gibi konular işlenecek.

Geleceğini, çocuklarını ve milletini uygarlık seviyesine çıkartmak ve bu yolda önüne çıkabilecek tüm engelleri aşmak üzere “Bana ne lazım?” demeden toplumun tüm sorunlarına çözüm sunmayı ve bunu hayata geçirmeyi ilke edinen milliyetçilik anlayışımız; her 68 çocuktan birinde görülen otizme kayıtsız kalamaz.

Unutmayın; otizm eksiklik değil farklılıktır.
Yorumlar (0)