Alexa

MHP'li Topçu; Oslo'da verilen sözler...

TBMM Genel Kurulu’nda dershanelerin kapanmasını ön gören kanun teklifiyle alakalı MHP’li Topçu teklifin geneli üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

MHP'li Topçu; Oslo'da verilen sözler...
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, dershaneleri kapatan tasarıyla ilgili yaptığı konuşmada, “Acaba Oslo'da verilen sözler burada etkili oldu mu?” diye sordu.

TBMM Genel Kurulu’nda dershanelerin kapanmasını ön gören kanun teklifiyle alakalı görüşmeler sürüyor. Genel Kurul’da konuşan MHP’li Topçu teklifin geneli üzerinde yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: 

“Şimdi sormak istiyoruz: Acaba bu değişiklikte etkili olan kritik bir dönüm noktası var mıydı? Biz, evet, düşünüyoruz, kritik bir dönem noktası olduğunu düşünüyoruz. Acaba Oslo'da verilen sözler burada etkili oldu mu? Bu kanunda, ‘Okul ve kurum müdürlerinin vali tarafından dört yıl süreyle görevlendirileceği’ ifadesi bulunmaktadır. Bu değişiklik acaba Oslo görüşmesinde kayda geçen ve Internet'e düşen ‘Millî eğitim, şunlar bunlar bakanlıklarını kaldırıyoruz, valiliklere ve belediyelere veriyoruz.’ ifadesinin temel alınma şekli midir acaba, bunu sormak istiyoruz. Özellikle AKPiktidarı döneminde valilerin önemli bir bölümünün artık devletin valisi vasfının ortadan kalktığını ve âdeta AKP'li il başkanlarının bürokrasiden sorumlu yardımcısı gibi hareket ettiğini paylaşmak istiyoruz. O zaman söz konusu görevlendirmelerin ne ölçüde adaletsiz olacağını da sizlerin vicdanına bırakıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 01:00
YORUM EKLE