Alexa

MHP'li Vural'dan Başbakan'a Aile Boyu Dava...

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvelili, Oktay Vural kendi ve ailesi adına Başbakan Erdoğan'a 100'er bin TL'lik tazminat davası açtı.

MHP'li Vural'dan Başbakan'a Aile Boyu Dava...
banner327
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘MHP’nin Grup Başkanvekili sosyal medyaya bu şekilde düşmedi mi’ diye söylüyor.

Böylesini bir iftirayı atan şeref ve haysiyet celladı ve yoksunudur” dedi. Vural, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Başbakan Erdoğan hakkında yarın 100’er bin liralık tazminat davası açacaklarını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan’a tepki gösteren Vural, “Hatırlarsanız Salı günü ahlaksızca iftirayı kendi edebi çerçevesinde yapmakta sakınca görmeyen başbakana buradan seslenmiştim ve kendisinin hafta sonu yaptığı konuşmada ahlaksız bir takım kasetlerden bahsediyor, o zaman çıktı bunlar yayınlandı diye söylüyor. Ve diyor ki ‘MHP’nin grup başkanvekili sosyal medyaya bu şekilde düşmedi mi’ diye söylüyor. Böylesine bir iftirayı atan şeref ve haysiyet celladı ve yoksunudur. Bizim ailemize, edebimize, aile terbiyemize dil uzatacak birisi her şeyden önce kendisi hakkındaki iddialara cevap vermelidir. 2007’den beri grup başkanvekiliyim ve Allaha hamd olsun ki böyle bir şey olmadı. Ama böyle bir şeyi varmış gibi kabul eden bir zihniyet. Önce hukuk nezdinde, cenabı hakta, gelmişim, geçmişim, ecdadım hepsi de bundan davacı olacaktır. Allah nezdinde de bundan davacıyız’ dedi.

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “İmam hatibi bitirmiş ama iftira hatibi olmuş. Çünkü imam hatibe gitmek yerine top sahalarında koşuyor ve kaçıyormuş. Böyle bir kimsenin böylesine meydanlara iftira hatipliği yapamaz. Böylesine ahlaksızca bir takım hususları varmış gibi gösterip, bizim makamımıza, şahsımıza dil uzatandan davacıyız. Bunu kullanan kimse önce ağzına ayarını verecek, eline, beline diline sahip çıkacak, haddini bilecek. Aynı yalanı söylüyorsun. Biz senin gibi şeref ve haysiyet fukarası değiliz. Bu iftiraların hesabını başbakan Erdoğan verecektir. Bu konuyla ilgili hukuki süreci başlattık. Biz, böylesini bir iftirayı yapan birisi hakkında Allaha şükür ecdadım, geçmişim, ailem hepimiz davacıyız bundan. Aile olarak da eşim ve 2 çoğum olarak da başbakana Recep Tayyip Erdoğan’dan 100’er bin lira tazminat talep etmek üzere kendisini hukuk nezdinde hesap vermeye davet ediyorum. Dava işlemlerini yarın tamamlayacağız.”
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 17:18
YORUM EKLE