MHP’li Vural’dan okul baskınlarına tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Özel okullara yapılan polis baskınlarının sindirme ve taciz amaçlı olduğunu belirtti.

Siyaset 20.08.2015, 17:10 20.08.2015, 17:16
MHP’li Vural’dan okul baskınlarına tepki!
Özel okullara yapılan polis baskınların sindirme ve taciz amaçlı olduğunu belirten Vural, “Okulları bu şekilde toplum nezdinde itibarsızlaştırma çabalarıdır. Bu operasyonlara bakıldığında amacın bağcıyı dövmek olduğu ortaya çıkıyor. İnsanları çocukları gönderenler onlar, okutanlar onlar bu bakımdan bu okullara çocuklarını gönderen velileri ve bu okulda okuyan çocukları suçlu, bu okula gönderirsen sanki suç örgütüyle ilişkin varmış gibi bir kanaate sevk ettirmek çok yanlıştır. Bunun gerçekten topluma da insanlara da çok zararı olur. Suçla uğraşacaksan suçluyu bulacaksın. Suçu bulacaksın, suçluyu bulacaksın. Okulların hepsini velileri, öğrencileri suçlu konumuna düşürecek bir kanaat oluşturmaktan kaçınacaksın.” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özel okullara yapılan polis baskınlarının bir sindirme ve taciz amacıyla yapıldığını belirten Vural, “İzmir’de de vardı. Matematik, fen şampiyonları çıkarmış okullara ve kreşlere bu tür baskınlar bir sindirme ve taciz amaçlıdır. Okulları bu şekilde toplum nezdinde itibarsızlaştırma çabalarıdır. Tabi bunun muhtevasını bilmiyorum ama kamuoyuna yansıtılan, vatandaşın algıladığı bu konuda bir taciz etme sindirme, kötüleme amaçlı bir tavır. Hukuki bir tavırdan ziyade tavır.” ifadelerini kullandı.

BU TAMAMEN BİR SİNDERME OPERASYONUDUR

Okullardan mezun olan insanlardan terörist çıkmadığını, gerçek teröristlerin belli olduğunu kaydeden Vural, “Dağdan ovaya, ovadan şehirlere getirdikleriniz, nerede ne olduğu belli. Bu tür kurumları kötülemek ve bir bakıma suç alanları olarak lanse etmek vatandaş nezdinde okullara olan güveni azaltır. Vatandaş kimin ne olduğunu bilmez ki. Okullar var. Bundan sonraki süreç içerisinde vatandaşı gerçekten çocuğunun gittiği okulla ilgili, şunu düşün diyor, böyle düşün diyor. Bu tamamen bir sindirme operasyonu, korkutma operasyonu. Kreşlere, okullara oradaki velileri, çocukların günahı ne, elinizi vicdanınıza koyun. İnsanlar çocuklarını götürüyor, veliler çocuklarını götürüyor oralara. Daha iyi okusunlar, çocuklarına iyi bir gelecek olsun diye. Onlar suçlu değil ki. Öğrenciler, veliler, diğerleri suçlu değilki. Ne olacak o okula gönderdiler diye onlarda mı suçlu olacak. Onları da mı suçlayacaklar.” şeklinde konuştu. Okullar ve cami gibi yerlere yapılan müdahalelerin çok itinalı olması gerektiğini vurgulayan Vural, “Korumamız gereken kurumlardır.” dedi.

Birçok siyasinin çocuğunun bu okullardan mezun olduğunun, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak’ın bu okullardan mezun olduğunun hatırlatılması üzerine Vural, “Evet. Herhalde muhtemelen ucu oraya dokunabilir. Madem orada bir şey arıyorlarsa network olarak ucu oraya alıp yakında onu da belki alabilirler. Alıp sorgulamakta fayda var. Burada ne işler oluyor, en iyisi onlar biliyor çünkü. Birçoğu var bunlarla ilgili. Velileri ve çocukları suçlu konuma getiriyorlar.” ifadesini kullandı.

"OKULLARIN HEPSİNİ, VELİLERİ, ÖĞRENCİLERİ SUÇLU KONUMUNA DÜŞÜRECEK BİR KANAAT OLUŞTURMAKTAN KAÇINACAKSIN"

Polis Meslek Yüksekokulu’ndan öğrencilerin kendilerini arağını anlatan Vural, şunları söyledi: “Ağlıyor insanlar, suçlu yaftası yapıştırdılar diye. Ya bizim alakamız yok bir şeyle diyorlar. Biz polis olmak için geldik diyorlar. Bizi mülakatta elediler diyorlar. Şimdi bu adamlara vurulan damga ne oldu. Şu okula gönderiyorsun. Ne oldu, veli mi suçlu çocuk mu suçlu. Böyle bir kanaat uyandırmanın kimseye faydası yok. Suçu olanı ayıklayacaksın. İşin özü bu; yazık, günah. O bakımdan yani bu operasyonlara bakıldığında amacın bağcıyı dövmek olduğu ortaya çıkıyor. İnsanları çocukları gönderenler onlar, okutanlar onlar, bu bakımdan bu okullara çocuklarını gönderen velileri ve bu okulda okuyan çocukları suçlu, bu okula gönderirsen sanki suç örgütüyle ilişkin varmış gibi bir kanaate sevk ettirmek çok yanlıştır. Bunun gerçekten topluma da insanlara da çok zararı olur. Suçla uğraşacaksan suçluyu bulacaksın. Suçu bulacaksın, suçluyu bulacaksın. Okulların hepsini, velileri, öğrencileri suçlu konumuna düşürecek bir kanaat oluşturmaktan kaçınacaksın.”

CİHAN
 HABER

Yorumlar (0)