Milletvekilleri Tarım Fuarını Gezdi

Ak Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Recai Berber, 2 Kasım’da açılan ve üreticilerden yoğun ilgi gören Tarım ve Hayvancılık Fuarını gezerek üreticilerle ve firma temsilcileriyle bir araya geldiler.

Siyaset 05.11.2017, 15:42 05.11.2017, 16:44
Milletvekilleri Tarım Fuarını Gezdi

Tekno Tarım Manisa 11. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın son gününde Ak Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Recai Berber, üreticiler ve firma temsilcileriyle buluştu. Stantları tek tek gezen milletvekillerine Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Borsa Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil ve Manisa Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Kaya eşlik etti.

"PAZARLAMA İŞİNE ÜRETİMDEN DAHA FAZLA ÖNEM VERMEMİZ LAZIM"

FUAR AMACINA ULAŞTI
Ak Parti Manisa Milletvekili Türkiye-Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Recai Berber, ihracatın önemine vurgu yaptı. Berber; "Bizim pazarlama işine üretimden daha fazla önem vermemiz lazım. Para kazanmadıktan sonra istediğin kadar uğraş. Bu üzümü, biz bu sene Türk Hava Yolları aracılığıyla kargoyla Kanada'ya gönderdik. Küçücük İsrail'in her gün yalnız 50 uçağı dünyanın her yerine kargo uçuşu yapıyor. Adam sabah çilek topluyor, akşam beşte Hollanda'daki markette yerini alıyor. Bizim de onu  yapmamız lazım. İhracatı desteklersek, dışarıya malı satarsak burada kıymetlenir. Yoksa sadece kendi kendimize ne üzümü bitirebiliriz ne zeytinimizi ne zeytinyağımızı" ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ’DAN DESTEK ÇAĞRISI 


Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise Manisa’nın bir tarım kenti olduğunu, 200 bin kişinin tarımla geçindiğini belirterek, “Tarım Fuarına daha çok destek olmalıyız.  Buraya daha çok üreticiyi getirmeliyiz. İnsanlar gezerek daha çok şeyi öğrenir.  Fuarın Manisamız açısından çok büyük önemi ve değeri vardır. Manisalı dokuz milletvekili olarak bu fuara destek olmalıyız. İnşallah bundan sonraki yıllarda çok daha geniş katılımlı fuarlar yapılmasını sağlayacağız” diye konuştu. 
Milletvekilleri ve beraberindekiler fuarı gezerek katılımcı firmalara sertifikalarını teslim ettiler. Ama temsilcileri SNS Fuarcılık’a teşekkür ettiler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)