Milli Farkındalık Platformu Üyeleri Çağrıya Kulak Verdi

İyi Parti teşkilatlarında yer alan ancak Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin çağrısına kulak veren Milli Farkındalık Platformu yöneticileri; "Bizler, 'Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı, gelin bir olalım, birlik olalım' diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kutlu çağrısına kulak verelim." dedi.

Siyaset 20.09.2019, 22:23
Milli Farkındalık Platformu Üyeleri Çağrıya Kulak Verdi

İYİ Parti'de geçmişte yönetimde yer alan ancak partiden ayrılan bir grup, Milli Farkındalık Platformu'nu kurdu. 

Daha önce İyi Parti yönetiminde bulunan ancak daha sonrasında partiden ayrılanların bir araya gelerek oluşturduğu Milli Farkındalık Platformu üyeleri tarafından yapılan açıklamada, "Bizler, 'Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı, gelin bir olalım, birlik olalım' diyen MHP Genel Başkanı Sayın Devle Bahçeli’nin kutlu çağrısına kulak verelim." ifadesi kullanıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i "HDP'yle işbirliği" yapmakla, partiye Sorosçuları aldığına dikkat çekilerek Ülkücülükten vazgeçmekle suçlayan Milli Farkındalık Platformu kendisini şu şekilde ifade etti.

"Türk milliyetçiliği davasına yürekten inanmış, ömrü boyunca ülkücü harekete hizmet etmekten büyük bir onur duymuş, Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, Yüce Türk Milletinin istiklaline, Devletimizin bekasına canı pahasına inanan ülkücüleriz."

MİLLİ FARKINDALIK PLATFORMU olarak amaçlarının  fark ettiklerini hala İYİ Partide bulunan ülküdaşlarının da fark etmesini sağlamaya çalışmak olduğunu belirterek,  "Ülküdaşlarımızı, Türk milliyetçilerini ve toplumumuzu bilgi ve tespitlerimiz ışığında bilgilendirmenin milli bir sorumluluk olduğunun farkında ve bilincindeyiz." dedi.

Platformun internet sitesinde Fark Edenler bölümünde şu isimlere yer verildi:
Reşat Erdoğan - Genel İdare Kurulu Üyesi
Hediye Akdere - MHP Eski Kadın Kolları Başkanı
Yörük Ali Paşa olarak bilinen Ali Aydın - FETÖ Mağduru
Cezmi Polat - Kurucular Kurulu Üyesi
Tamer Akkal - İYİ Parti Manisa Milletvekili
Prof. Dr. Ahmet Azmi Yetim - Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi

Betül Bayraktar Orhan - Kurucular Kurulu Üyesi
Mehmet Fatih Eryılmaz - 15 Temmuz Gazisi
Göksel Taşçı - Kurucular Kurulu Üyesi
Hayati Arkaz - İYİ Parti'den MHP'ye geçen İstanbul Milletvekili
Adem Taşkaya - Eski Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın Yardımcısı
Erkan Doğan - İYİ Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı
İlyas Çınar - İYİ Parti Salihli İlçe Gençlik Kolları Başkanı

Milli Farkındalık Platformu Başkanı Reşat Erdoğan, Bahçeli'nin, "Gelin bir olalım, birlik olalım" çağrısına destek vererek, "Sayın Bahçeli'nin kutlu çağrısına kulak verelim. Baba ocağımızda hep beraber kucaklaşalım." ifadelerini kullanarak, İYİ Parti'nin kuruluş aşamasında ve sonrasında Genel Başkan Meral Akşener'in yanında yer aldığını ancak bir süre sonra hem parti hem de Genel İdare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini hatırlattı.

Erdoğan, Akşener'in ülkücüleri baba ocağından ayırabilmek için duygularına hitap ederek sunduğu hiçbir gerekçeyi, ortaya attığı hiçbir iddiayı ve verdiği hiçbir sözü tutmadığını anlattı. Ayrıca Akşener'in ülkücülerden gizlediği ajandasında birtakım karanlık hesapların olduğunu savunan erdoğan, parti kurulana kadar omuzlarına basılan ülkücülerin, parti kurulduktan sonra aşama aşama tasfiye edildiğini, ülkücülerin yerine okyanus ötesi, karanlık ilişkileri olan bir çok insanın partinin önemli kademelerine getirildiğini iddia etti.

Açıklama şöyle devam ediyor:

"Bu yapının oluşmasında önemli katkıları olan bizler omuzunda ne denli büyük bir vebali taşıdığımızın farkındayız. Platform olarak bütün ülküdaşlarımıza sesleniyoruz, gelin bu vebale daha fazla ortak olmayalım. Hanımefendi gizli ajandasıyla baş başa kalsın. Onları, çarpık ve karanlık ilişkileriyle yüz yüze bırakalım. Bizler, ' Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı gelin bir olalım, birlik olalım.' diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kutlu çağrısına kulak verelim. Gelin hep beraber yarım asırlık ulu çınarın altında buluşalım. Baba ocağımızda hep beraber kucaklaşalım."

Yorumlar (0)
banner442