Alexa

Müezzinoğlu: Eşiyle kavga ediyor ve...

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 112'ye gelen çağrıların yüzde 90'ının asılsız olduğunu belirterek, Eşiyle kavga ediyor, barışmak için 112'yi arıyor" dedi.

Müezzinoğlu: Eşiyle kavga ediyor ve...
SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 112'ye gelen çağrıların yüzde 90'ının asılsız olduğunu belirtti. Müezzinoğlu: "Lüzumsuz yere 112'yi arıyorlar. Adres sormak için 112'yi arıyor. Eşiyle kavga ediyor, barışmak için 112'yi arıyor" dedi. 

CEZALAR CAYDIRICI OLMALI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açılış kurdelesini kestikten sonra okulu gezerek, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük'ten bilgi aldı. Bakan Müezzinoğlu, gazetecilerin 112'yi gereksiz yere meşgul edenlere ceza kesileceği yönünde sorusunu şöyle yanıtladı:

"112'ye gelen çağrıların yüzde 90'ı asılsız. Dolayısıyla hak edenin mağduriyetleri oluşuyor. O nedenle cezai müeyyideleri uygulamalarıyla ilgili valiliklerimizden duyarlılık bekliyoruz. Lüzumsuz yere 112'yi arıyorlar. Adres sormak için 112'yi arıyor. Eşiyle kavga ediyor, barışmak için 112'yi arıyor. Söylenemeyecek kadar tuhaflıklar var. Cezalar caydırıcı olmazsa farlı uygulamalar getiririz." 


YORUM EKLE

banner331