Müezzinoğlu: "Mağdur olanlar itirazını yapsın"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na, KHK’larla görevden alınanlarla, bazı kriptoların bunları tekrar göreve aldığı şeklinde söylemler" soruldu.

Siyaset 04.01.2017, 21:06
Müezzinoğlu: "Mağdur olanlar itirazını yapsın"

"Açığa alırken veya ihraç ederken o dönemde çok hızlı kararlar almak zorundaydık ve aldık. İhraçlarda da veya açığa alınanlarda da ola ki hata olabilir, mağduriyet olabilir. Mağduriyet ve hata payımızı minimize etmek için de diyoruz ki ‘ben mağdurum’ diye itirazını yapsın, değerlendirmeleri yapalım hakikaten biri vicdanen onları mağdur olarak görüyorsa iadelerini yapalım."

HİÇ KİMSE MAĞDUR OLMASIN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık ve bağlı kuruluşların 2016 yılının değerlendirildiği toplantıda; “KHK’larla görevden alınanlar, bunlarla ilgili söylemler var bazı kriptoların bunları tekrar göreve aldığı şeklinde söylemler var, bir de bunların genel alınmalarla ilgili hukuki süreçlerle geri dönmesi kararı var mı? Neler söylersiniz?” sorusu üzerine cevap veren Müezzinoğlu, “Olağanüstü bir durumdan geçildi ve bir taraftan ihraç, bir taraftan açığa alma, bir taraftan da iadeler. Bütün bakanlıkların çalışma komisyonları var ve özellikle açığa alınanların ki aylarca süren incelemeleri var. Açığa alırken veya ihraç ederken o dönemde çok hızlı kararlar almak zorundaydık ve aldık. İhraçlarda da veya açığa alınanlarda da ola ki hata olabilir, mağduriyet olabilir. Mağduriyet ve hata payımızı minimize etmek için de diyoruz ki ‘ben mağdurum’ diye itirazını yapsın, değerlendirmeleri yapalım hakikaten biri vicdanen onları mağdur olarak görüyorsa iadelerini yapalım. Elimizde altın bir terazi yok verilerle değerlendiriyoruz ve bu verilere göre kanaatlerimizi olgunlaştırıyoruz. İstiyoruz ki hiç kimse mağdur olmasın ama yine istiyoruz ki millet mağdur olmasın, devlet mağdur olmasın. Milleti ve devleti mağdur etme anlayışı devletin kadroları içinde yer alamaz, almamalı” dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)