Alexa

Muharrem İnce İstanbul Maltepe'de Konuştu

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce son mitingini İstanbul Maltepe'de yaptı. Miting alanını dolduran vatandaşlara hitap eden İnce; "Yarın akşam sadece İnce değil AK Partili, HDP'li, CHP'li, İYİ Partili, Saadet Partili, Demokrat Partili kardeşim kazanacak."dedi.

Muharrem İnce İstanbul Maltepe'de Konuştu

Son mitingini İstanbul Maltepede gerçekleştiren CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Özel hayatın gizliliğine kimse dokunamayacak. Size söz veriyorum hiç birinizin telefonu dinlenmeyecek. Namus sözü şeref sözü. Başkalarının telefonunu dinleyen ancak sapık olabilir." dedi.

Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

-Herkesin Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı...

-Herkesi kucaklayacağız. Bütün valileri uyarıyorum. Siz Erdoğan'ın valisi değilsiniz. YSK, AA ve TRT...TRT sen benim mitingimi versen ne olur vermesen ne olur?

-Gözler yalan söylemiyorsa, sokaklar yalan söylemiyorsa bu iş oldu.

 -4 milyon Suriyeli davulla zurnayla Suriye'ye göndereceğiz...

-Yargı...Bağımsız ve tarafsız bir yargı için ne gerekiyorsa yapacağız.

-Tencereye dert değil et girmesi için bağımsız yargı şarttır.

Özel hayatın gizliliğine kimse dokunamayacak. Namus sözü şeref sözü. 

-Hukuk fakültelerini neden kapatmadınız? Askeri okulları hemen açacağım. Kamuda yükselmenin objektif ölçüleri olacak. Kimsenin mezhebine bakılmayacak, cinsiyetine bakılmayacak, başı açık-kapalı bakılmayacak. 

-Çiftçiye mazot 3 lira olacak. Asgari ücret 2200 lira olacak. En düşük emekli maaşı 1500 lira olacak.

-100 gün içinde cemevlerinin hukuki statüsünü tamamlayacağız. 100 gün içinde yerel yönetimleri güçlendireceğiz. Engelliler için yaşam merkezleri kuracağız.

-Tencereye et girecek. İstanbul'un bütün parklarında çocuklarımıza uyuşturucu satıyorlar 100 gün içinde kökünü kazıyacağım. Yarın akşam sadece İnce değil AK Partili, HDP'li, CHP'li, İYİ Partili, Saadet Partili, Demokrat Partili kardeşim kazanacak.

-Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanı olduğumda Ankara'daki sarayı bilim merkezi yapacağım.

-İstanbuldaki Sarayı üniversiteleri vereceğim.

-Marmaris'te yaptığı 300 odalı saray engelli kardeşlerime vereceğim.

-İstanbul'u 5 yıl içinde turizm kenti yapacağız. Kongre turizmini yeniden başlatacağız. İstanbul'u katlettiler.

-Benim Cumhurbaşkanlığımda Erdoğan da rahat edecek. Emekli Cumhurbaşkanlığı maaşına da zam yapacağım.

-Projem 3B. Bir; Barışacağız. İki; Büyüyeceğiz. Önce hukuk devleti olacağız. Ekonomik kurulları özerkleştireceğiz, yatırımcıya güven vereceğiz. Üç; Sihirli bir sayım var, 29. Türkiye nüfusunun ortalaması...Gençler...Türkiye'de nüfus ortalaması 29. Gençlerle birlikte yapacağım bunu. Kindar nesil bu işi yapamaz. Özgüven sahibi bir nesil olacaksınız. Marka yaratacağız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde 16 yeni meslek çıkacak.

-Faizler yükselince 'faiz lobisi' dedi; dolar yükselince 'dolar lobisi' dedi, şimdi de 'soğan lobisi' mi diyecek? Bu seçim eskinin son seçimi yeninin ilk seçimi. Ustaya bak ustaya. Soğan doları geçmiş marifetini gör çakma usta!

-36 saat sonra kaldırmak şartıyla seferberlik ilan ediyorum. Tuvalete gitmeyeceksiniz, yemek yemeyeceksiniz. Islak imzalı tutanakları aldıktan sonra seçim kurullarının önüne gideceksiniz. Ben yarın oyumu kullanıp doğru Ankara'ya YSK'nın önüne gideceğim. Oradayız! Meydanlardayız, sokaklardayız.

- Yarın bambaşka bir Türkiye olacak. Yarın ayrımcılığa son vereceğiz. Yarın devletin parasını savuranlara son vereceğiz. 107. miting ve şafak 1.

- Ne diyordu Yahya Kemal: Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul diyordu. Aziz İstanbul sana Maltepe'den bir sahneden baktım, öyle güzel gözüküyorsun ki. Dostlara güven veriyorsun, gelincik tarlası gibisin İstanbul. İzmir'de, Ankara'da muhteşemdin ama İstanbul'da 5 milyonsun.

- Yahya Kemal, Necip Fazıl, Nazım Hikmet bizim. Hepsi bizim değerimiz. Ne diyor Necip Fazıl, "Ay ve Güneş ezelden İstanbulludur." Ne diyor Nazım Hikmet, "Yedi tepeli şehrimde bıraktım gonca gülümü, ne ölümden korkmak ayıp ne de düşünmek ölümü."

"Hepiniz hakkınızı helal edin"

- Huzurlu bir Türkiye, mutlu bir Türkiye. Barışmış bir Türkiye için. 50 günde 107 miting yaparken meydanları süsleyen kardeşlerim, güvenlik tedbiri alan polislerimiz, jandarmalarımız. Ramazanda oruçlu oruçlu meydanları dolduran sizler, gürültümüzle bebeklerini uyandırdığımız anneler ve 50 günlük sürede poşetleriyle gelip meydanları temizleyen siz değerli milletimiz, bugüne kadar emeği geçen herkese, hepinize çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin diyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 18:34
YORUM EKLE