Muharrem İnce Parti Kuruyor, İşte O Tarih!

Muharrem İnce kuruyor iddiaları gündem oldu. Can Ataklı İnce'nin parti kuracağını ve milletvekillerininde hazır olduğunu iddia etti.

Siyaset 01.08.2020, 23:32 02.08.2020, 00:58
Muharrem İnce Parti Kuruyor, İşte O Tarih!

CHP yine kaynamaya başladı.Muharrem ince parti kuruyor iddiaları kulisleri çalkalamaya başladı. Sosyal medyayı çok aktif kullanan Muharrem İnce ise hala kendisi hakkında kulislerde dolanan iddialar ile ilgili bir açıklama yapmadı. İnce'nin sessizliğini koruması dikkat çekti. Daha önce de partisinden ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddia edilen İnce'nin bu iddiayı vakit kaybetmeden yalanlamı ve şöyle demişti: "Ben bu partiden ayrılamam. Ellerini ovuşturanlar çok beklerler. Ben CHP'nin başarılı olmasını istiyorum. Atatürk'ün emanetine sahip çıkmak istiyorum" 

Bu arada Can Ataklı sosyal medya twitter hesabından bir iddia ortaya atarak, Muharrem İnce'nin parti kuracağını, milletvekillerinın da hazır olduğunu paylaştı.

Gazeteci Can Ataklı, yeni parti kuracağı ifade edilen CHP'li Muharrem İnce'nin partisini bu hafta kuracağını ve grup kuracak kadar milletvekilinin hazır olduğunu söyledi. Ataklı, esajında "45 Kurucu isim varmış. 20'nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş." ifadelerini kullandı. Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'in köşesinden duyurduğu yeni parti iddiası henüz Muharrem İnce tarafından yalanlanmadı. 

İLK OLARAK YALÇIN BAYER DUYURDU

Yalçın Bayer, kurulacak olan yeni partinin 15 Eylül'de, Hakkari'de kurulacağını paylaşarak, "Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP'nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti..." olacağını belirtmişti. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)