"Müslümanlar Olarak Sayımız Çok Etkinliğimiz Yok"

Samsun'da konuşan Saadet Partisi Almanya Bölge Eğitim Başkanı İbrahim Gümüşoğlu, ''Biz Asr-ı Saadet'deki gibi Müslümanlığı konuşmak yerine Müslümanlığı yaşamız olsak o koca devler, süper güçler filan bizim karşımızda sıfır olacak.'' dedi.

Siyaset 09.02.2018, 16:18 09.02.2018, 16:23
"Müslümanlar Olarak Sayımız Çok Etkinliğimiz Yok"

Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Eğitim Başkanlığının organize ettiği Çarşmaba Konferansları serisi kapsamında bu hafta Saadet Partisi Almanya Bölge Eğitim Başkanı İbrahim Gümüşoğlu 'Asr-ı Saadet Projesi' sunumunu gerçekleştirdi.

MÜSLÜMANLAR OLARAK SAYIMIZ ÇOK ETKİNLİĞİMİZ YOK

Yeryüzünde Müslüman sıkıntısı olmadığını ancak Müslümanların etkinliği sıkıntısı olduğunu ifade eden Gümüşoğlu, ''Almanya'da, Fransa'da veya dünya'nın herhangi bir ülkesinde bir olay olsa bütün dünya ayağa kalkıyor. Müslüman ülkelerde yaşanan olaylarda ise yaşanan olaylar karşısındaki duyarsızlığı hep birlikte görüyoruz. Müslümanların sözü dinlenmiyor. Günümüzde Müslümanların yaptığı birşey yok. Yani Müslümanlar yeryüzünden silinse Dünyanın kaybedeceği birşey yok. Biz eğer Müslümanlar olarak İslam'a sıkı, sıkı sarılır,  şuurlu olur, yapmamız gerekenleri yaparsak aynı dün Osmanlı zamanında olduğu gibi sözümüz dinlenir. Yine bir fermanla dans durdururuz. Bir sözümüzle zulümleri engelleriz, hatta bizim birşey dememize gerek bile kalmaz varlığımız ve etkinliğimiz buna zaten engel olur. Zalimler zalimlik yapmaya dahi niyetlenemezler.'' diye söyledi.

İSLAM, İSLAM'IN YAŞANMIŞIDIR

İslam dininin konuşma dini değil, tatbik dini olduğunun altını çizen Gümüşoğlu, '' İslam, İslam'ın yaşanmışıdır. Konuşulan şey yaşanıyor değil. Bugün Müslümanlık konuşuluyor ama Müslümanlık yaşanmıyor. Biz Asr-ı Saadet'deki gibi Müslümanlığı konuşmak yerine Müslümanlığı yaşamız olsak o koca devler, süper güçler filan bizim karşımızda sıfır olacak. Müslümanlar tarih boyunca zaferlerin hepsini güçlü oldukları için değil, şuurlu oldukları, inançlı oldukları, islamı yaşadıkları için zaferler elde etmişlerdir. Biz Fatiha'yı biliyoruz şimdi beş vakitte okuyoruz ama bildiğimizle amel etmiyoruz. Rahmetli Erbakan hoca Ak Parti'yi böyle eleştiriyordu. Diyordu ki, sen namazda beş vakit Fatiha okuyacaksın ama sonra Fatiha'nın yapma dediğini yapacaksın, Yahudi ve Hristiyanların yoluna sapacaksın. Şimdi biz İslamı bileceğiz ve bildiğimiz islamı uygulayacağız. İslam konuşma dini değil, tatbik etme dinidir.'' şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)