Mustafa Demir'den Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneğine Ziyaret

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve beraberinde İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetimini ziyaret etti.

Siyaset 21.12.2018, 13:20 21.12.2018, 13:55
Mustafa Demir'den Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneğine Ziyaret

Ak Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "Her bir insanımız, kentin hangi dokusunda yaşarsa yaşasın ya da hangi alanda ticari faaliyet yürütürse yürütsün onun normal ulaşımını, emniyetini, asgari mutluluğunu sağlayacak projeleri maliyeti ne olursa olsun gerçekleştireceğiz."

Mustafa Demir ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkan Vekili Serkan Akyüz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve teşkilat üyeleri ile birlikte Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 "HEMŞEHRİ DERNEKLERİ  ZENGİNLİK KATAR"

Gelenek, görenek, örf, adet ve kültürlerini gelecek kuşaklara aktarılması hususunda hemşeri dernekleri ile sıkı bir temas içerisinde olduklarını belirten Erdoğan Tok, “Hemşeri dernekleri, kuruldukları kentlere kültürel anlamda büyük zenginlikler katar. Aynı şekilde hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlar. Bu anlamda yerel yönetim olarak, bizler de hemşeri derneklerine önem veriyoruz. Yöresel kültürlerin yaşatılması, tanıtılması, hemşerilik hukukunun geliştirilmesi ve sorunlarının çözümü noktasında etkin rol oynayan birlikleri ve sivil toplum örgütlerini çok önemsiyoruz. Farklı kimlikler ve kültürlere sahip olan hemşeri derneklerimiz, birlik ve beraberlik içerisinde Samsun için üretmeli. Ortak paydamız Samsun olmalı. Bu vesile ile Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali ve yönetim kurulu üyelerine misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Mustafa Demir burada yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“HEMŞEHRİ DERNEKLERİMİZİ ÖNEMSİYORUM”

“Bizi sıcak ve samimi sohbetleri ile  ağırlayan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Her daim hemşehri derneklerini birlik ve beraberlik çatısı altında ülkemize fayda sağlaması açısından önemsiyorum. Bizlerde bu doğrultuda çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Hemşerilerimizin birlik beraberlik ve ferah bir şehirde yaşamlarını sürdürmek adına çalışmalarımızı planlıyoruz.  Otopark sorununa çok akılcı, nitelikli, orta ve uzun vadede çözüm getirecek projeksiyonları hayata geçireceğiz. Ulaşım noktasında çok ciddi anlamda rehabilitasyon, yenileme ve rahatlatıcı projelerimiz olacak. Bunları yaparken kentte yaşayan insanlarımızın asgari konforunu sağlamaya yönelik projeler yapacağız. Her bir insanımız, kentin hangi dokusunda yaşarsa yaşasın ya da hangi alanda ticari faaliyet yürütürse yürütsün onun normal ulaşımını, emniyetini, asgari mutluluğunu sağlayacak projeleri maliyeti ne olursa olsun gerçekleştireceğiz. En ücra bölgeden başlayarak tüm köylerimizin alt yapısını bitireceğiz.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)