Mustafa Destici; Bu Ne Cesaret!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Bütçe görüşmeleri sırasında HDP'li bir milletvekilinin "Türkiye'yi, Suriye'de işgalci bir devlet gibi gösterdiğini" belirt

Siyaset 13.12.2018, 00:18
Mustafa Destici; Bu Ne Cesaret!

Destici, "Sırtını terör örgütüne dayayan sözde siyasi parti olan HDP'nin vekili pervasızca ordumuza, mehmetçiğimize işgalci damgası vurmuştur. Siz kimsiniz de Mehmetçiğimize dil uzatıyorsunuz? Bu ne cesaret? Mehmetçiğimiz kutsal ve dokunulmazdır, kırmızı çizgimizdir. Siyasi parti kisvesi altına girip Mehmetçiğimiz hakkında ileri geri konuşamazsınız. Ordumuza dil uzatılmasına asla izin vermeyiz." diye konuştu.

Hiç kimsenin Türk askerine hakaret edemeyeceğini ifade eden Mustafa Destici, "Bebek katillerine 'sayın' diyeceksin, terörist cenazelerinde en önde saf tutacaksın, ipi Kandil'e bağlı bir kukla olacaksın, sonra da Meclis'te gösteri yapmaya kalkışacaksın. Böyle bir dünya yok. Böyle bir dünyayı kurmak isteyenlere, bu dünyayı dar ederiz. Biz, ipi Kandil'e bağlı olanların ipini de keseriz. Bizim olduğumuz yerde hiç kimse askerimize hakaret edemez." şeklinde konuştu.

 Son üç ayda 550 bin vatandaşın işsiz kaldığını, kayıtsız işsizlerle birilikte 850 bine ulaştığını söyleyen Genel Başkan Destici, böyle devam etmesi durumunda işsizlik oranının yüzde 15'ler seviyesine çıkabileceğini belirterek; Ekonomide büyümenin, stokların tüketilmesi ile ilgili olduğunu savundu.

Türkiye'nin, "tarım ve hayvancılığın ülkesi" olarak bilindiğini hatırlatan Destici, ancak gelinen noktada tarım ve et ürünlerinin ithal edildiğine işaret etti.

Destici, Emeklilikte yaşa takılanlara ilgili ise; "Emeklikte yaşa takılanların mağduriyetinin hızla giderilmesi lazım. Bunlar erken emeklilik istemiyor, hakları olan emekliliği istiyor." ifadesini kullandı. Destici, 3600 ek göstergeyi bekleyen vatandaşlara verilen sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini belirterek, asgari ücretle geçinen çalışanların da mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasını istedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442