Mustafa Destici, Kimseye Diyet Borcumuz Yok

Büyük Birlik Partisi Genel Başkını Mustafa Destici,partililerle bir araya gelerek, Hedeflerinin Kızıl Elmaya’ya ulaşmak olduğunu belirtti.

Siyaset 02.06.2018, 13:20 02.06.2018, 16:03
Mustafa Destici, Kimseye Diyet Borcumuz Yok

“Diğer ittifaktakiler, cumhurbaşkanlığı seçiminden ümidi kesmişler, ‘Meclisi kazanmamız lazım’ diyorlar. Demek ki ortaya ne çıkıyor, o gün milleti kandırmışlar, yalan söylemişler, o zaman o gün yalan söyleyenlere bugün oy vermeyeceğiz” 

“Türkiye seçimlerin en güvenli yapıldığı ülkelerin başında geliyor. 15 tane görevlinin olduğu bir sandıkta hile olur mu? Birileri hileyi dile getiriyorsa kendi başarısızlığına kılıf arıyor demektir”  

HEDEFİMİZ KIZILELMA

Partililerle iftarda bir araya gelen BBP Lideri Mustafa Destici,  Hedeflerinin Kızıl Elmaya’ya ulaşmak olduğunu belirterek, “Maalesef içimizdeki bazı siyasi partiler bu resmi görmemektedir, ya da işlerine gelmemektedir, küçük hesap peşinde koşmaktalar” açıklamasında bulunarak, cumhur İttifakı’nın önceliğinin Türk İslam coğrafyası olduğunun altını çizdi. Destici, “Bundan 2 yıl evvel ülkemiz büyük bir saldırıya maruz kaldı. 15 Temmuz gecesi milletin birlik ve beraberliğine kast edildi. Kahraman milletimiz feraseti ile olayı kavradı, devletimizi yönetenlerin dirayeti de burada devreye girdi. Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmadık, bundan sonra da durmayacağız” dedi.

BEN KARARI TEK BAŞIMA ALMADIM

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin bölünmez bir bütün olarak kalabilmesinin teminatı olduğunun altını çizen Destici, “Kimseye diyet borcumuz yok, doğru bildiğimiz hakikatin yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Ben bu kararı tek başıma almadım. İstişarelerle ortak bir fikir doğrultusunda bu kararı aldık. Bizim pusulamız millettir, istikametimizi milletimizin değerleri, menfaatleri ve devletimizin bekası belirlemektir. Biz BBP olarak haramı olmayan, helal bir Türkiye, adaletli bir Türkiye olmasını istiyoruz” dedi.

Meclisin yetkinliğinin ortadan kaldırılacağını söyleyenleri eleştiren Destici, “Diğer ittifaktakiler, cumhurbaşkanlığı seçiminden ümidi kesmişler, ‘Meclisi kazanmamız lazım' diyorlar. Demek ki ortaya ne çıkıyor, o gün milleti kandırmışlar, yalan söylemişler, o zaman o gün yalan söyleyenlere bugün oy vermeyeceğiz” dedi.

Seçim güvenliği ile ilgili yapılan tartışmaların gereksiz olduğunu ifade eden Destici, “Türkiye seçimlerin en güvenli yapıldığı ülkelerin başında geliyor. 15 tane görevlinin olduğu bir sandıkta hile olur mu? Birileri hileyi dile getiriyorsa kendi başarısızlığına kılıf arıyor demektir” ifadelerini kullandı. 

                                         

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)