MUSTAFA ÖCAL BAFRA ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner’i makamında ziyaret eden Saadet Partisi Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Öcal, “Ne yazık ki insanımız topraksız, toprağımızda insansız hale geliyor” dedi.

Siyaset 31.05.2018, 00:18
MUSTAFA ÖCAL BAFRA ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ

Tarım ve hayvancılığın bu ülkenin en önemli meselelerinden birisi olduğunu vurgulayan Mustafa Öcal, böylesine önemli bir meselede hükümetin ciddi manada bir politikasının olmadığını gördüklerini belirtti. "Toprağa sahip çıkmak demek o toprağın üzerindeki çiftçiye sahip çıkmak demektir. Bir tarım politikamız yok. Tarım bakanı gelip bize tarım politikamızın ne olduğunu bir anlatsın” diyen Öcal, böylesine verimli topraklarda saman ithal eden bir ülke haline gelindiğine dikkat çekti.

TEŞVİK YOK BİRDE KOTA KOYUYORLAR

Hükümetin çiftçiye sahip çıkmadığı ve çiftçinin derdine derman olalım diye bir gayretin içinde de olmadıklarını kaydeden Öcal, “Bu iktidar çiftçiye yeterli teşvik ve desteği vermediği gibi bir de kotalarla belini doğrultamaz hale getirmiştir. Böyle olunca 5 milyon ton buğday, 2 senede 1 milyon büyükbaş, 500 bine yakın küçükbaş hayvan, 500 bin ton et ithal ettik, yetmedi saman ithal ettik. Mercimek, nohut, fasulye ithal ediyoruz’’ dedi.

BİZ YAPTIK YİNE YAPARIZ

Çiftçinin ürününe destek verilmeli ki, o ürün üretilebilsin ifadelerini kullanan Öcal, “Biz bol keseden atıp tutan bir siyasi anlayıştan çok uzağız, daha önce yaptık yine yaparız diyoruz. Yaptıklarımızı yapacaklarımıza teminat gösteriyoruz. Çiftçimizin yüzü bizim 11 aylık iktidarımızda güldü. Refah Partimizin logosu da hatırlanacağı üzere hilal ve başaktı. Memleket hilalin şefkati ve başağın boy süren bereketiyle donanmıştı. Çiftçimiz üretiyor, karşılığını da hemen alıyordu. Teşvik ve desteklerle üreticide kazanıyor devletimizde kazanıyordu. İstiyoruz ki, bir değişim yapalım bereketli günler yeniden geri gelsin” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)