MYP Lideri Reyiz Yılmaz'dan Koray Aydın'a Çağrı

MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, İyi Parti Kurucular Kurulu ve Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’a çağrıda bulundu.

Siyaset 31.10.2017, 22:46 31.10.2017, 23:28
MYP Lideri Reyiz Yılmaz'dan Koray Aydın'a Çağrı

Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Ahmet Reyiz YIlmaz, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’a çağrıda bulanarak yeni katıldığı partiden istifa ederek yeniden MHP’ye geçmesi çağrısında bulundu.

O PARTİDEN HAYIR ÇIKMAZ

Genel Başkan Yılmaz, yazılı açıklamada İYİ Parti çalışmalarından hayır çıkmayacağını ifade ederek; “Koray Aydın, Akşener’den ayrılmalıdır. Bana göre istifa edip MHP içinde mücadeleye devam etmelidir. Kendi  ağırlığı ve karizmasını gölge de bırakacak bu yeni oluşum hareketinden istifa etmelidir. Taş yerinde ağırdır. Derhal istifa edip MHP içinde kaldığı yerden yola devam etmelidir. O parti çalışmasından hayır çıkmaz. Bahçeli söyledikleri konusunda haklıdır. Devlet Bahçeli parti içi demokrasi konusunda hatalıdır ama mevcut muhalif hareket konusunda düşüncelerinde  haklıdır” dedi.

KORAY AYDIN'I İSTİFAYA DAVET EDİYORUM

Koray Aydın’ın  mevcut muhalif hareketle oluşan parti içerisinde kalması halinde tüm cazibesini kaybedeceğini ifade eden Reyiz Yılmaz, “Koray Aydın’ın katılımı ile teşkilatlanma süreci yakalayan yeni yapı daha partileşmenin ilk resminde art niyetli bir görüntü vermiştir. Sayın Aydın’ı istifaya davet ediyor ve MHP içinde kaldığı yerden mücadelesine devam etmesini arzu ediyorum. Umarım bu yanlıştan kendisi daha fazla yıpranmadan dönerek başından beri kuruluşunda yer aldığı ülkücü hareketi hak ettiği noktaya taşımak için gerekli çabayı gösterir" dedi.

DEVLET BAHÇELİ YAPICI OLMALIDIR

MYP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz yaptığı açıklamada  "Devlet Bahçeli yapıcı olmalıdır. Dağınıklığı toparlamalıdır. Bana göre son sözü söyleyecek olan Devlet Bahçeli’dir. Koray Aydın dahil bir çok ismi geriye davet etmelidir. O zaman orta da kimse kalmaz. Bu adımı atacağı konusunda şüphe duymuyorum. Bence olumlu ve yapıcı bir tutumla dağınıklığı toparlayacak adımlar birkaç ay içinde Bahçeli tarafından atılacaktır." ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (3)
Fuat kilinç 4 yıl önce
Niye Mhp git gel partisini döneklerin ve tükürdüğünü yalayanlar mhp ne işi var sen yanına al farkiniz yok zaten
Hikmet İlhan 4 yıl önce
Para gücüyle parti Kur'an zat Koray Aydın'ın istifasını istiyor
S mercan 4 yıl önce
Sen aklını gendine sakla biplo çocuk