Alexa

Necattin Demirtaş "Aday" Olduğunu Açıkladı

MHP Samsun'da Cumhur İttifakı kapsamında İlkadım'da aday çıkartmadı. Aday Adayı Necattin Demirtaş ise bu akşam resmen aday olduğunu açıkladı.

Necattin Demirtaş "Aday" Olduğunu Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım ilçesi aday adayı Necattin Demirtaş sosyal medyaya yansıyan konuşma ve görüntülere göre hayran kitlesi önünde resmen aday olduğunu açıkladı. Demirtaş, adaylığını açıklarken hangi partiden aday olacağını söylemedi. 

İYİ Parti'den aday olacağı iddia edilen Necattin Demirtaş'ın hangi partiden aday olacağı hafta başlarında kesinleşeceği tahmin ediliyor. 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili iken partisinden ihraç edilen Erhan Usta'nın  da iyi parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

MHP'den Kavak ilçesi Belediye başkan Başkan aday adayı olan Şerif Ün'ünde İYİ Parti'den Kavak belediye başkan adaylığı ciddi anlamda konuşuluyor.

Her ne kadar resmi bir açıklama yapılmadı ise de Erdal avcı da dahil MHP'den İYİ Partiye bir yolculuk olacağı bilinen bir gerçek.

Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın İyi Parti'den adaylığını açıklaması ile Milliyetçi Hareket Partisi'nden önemli kopuşların yaşanacağı konuşuluyor.

MHP ve ülkücü yöneticiler, son gelişmelerle ilgili resmi bir yorum yapılmazken şifai olarak yapılan değerlendirmeler genel olarak şöyle oldu:

"Ülkücü Hareket mensupları makam ve mevkilere göre hareket etmez. Ülkücü Hareketin mensupları makam ve mevkilerin ardı sıra koşmaz. MHP çatısı altında yolumuza devam edeceğiz. büyük ideallere varmanın yolu koltuk savaşı ve koltuk uğruna bir kaç gün öncesinde "En büyük değerim" şeklinde ifade edilen, kıymetleri aşağılamak, satmak değildir. Büyük ülkülere, nefsi heva ve heveslerin peşinde koşanlarla değil, umudunu yitirmeden herşeye rağmen mücadele edenlerle varılacaktır."

Evet, Samsun'da siyasi dengeler hızla değişiyor. Kim kimin yanında, kim nereden aday henüz bir şekil almış değil. Gerçek şuki: Samsun'da sürprizler yaşanabilir.

Azim Mutlu

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 10:51
YORUM EKLE

banner325