Alexa

Necattin Demirtaş, İyi Parti'den Başkan Adayı Oldu

Necattin Demirtaş Milliyetçi Hareket Partisi'ndan istifa ederek İyi Parti'den İlkadım Belediye Başkanı Adayı oldu. Necattin Demirtaş'ın adaylığı ile ilgili Resmi açıklamanın bugün yapılacağı belirtiliyor. Peki Necattin Demirtaş Kimdir?

Necattin Demirtaş, İyi Parti'den Başkan Adayı Oldu

İYİ PARTİ İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş oldu. Milliyetçi Hareket Partisi'den aday Adayı olan Ancak Cumhur ittifakı kapsamında, İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok olarak belirlenmesinin ardından Necattin Demirtaş Partisinden istifa ederek İyi Parti'ye geçti.

NECATTİN DEMİRTAŞ İYİ PARTİ'DEN İLKADIM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

Eski Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın İyi Parti'den aday olacağı uzun süren tartışmalar sonrasında İyi Paarti'den Demirtaş'ın İlkadım Belediye Başkan Adayı olduğu bilgisi paylaşıldı. 26.01.2019 tarihinde saat 14 00 da Samsun İYİ Pati İl binasında Necaattin DEMİRTAŞ'IN ilkadım belediye başkan adaylığı  açıklanarak basıın toplantısı yapılacağı belirtildi.

İyi Parti'den Aday olan Necattin Demirtaşın kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Necattin Demirtaş Kimdir? Necattin Demirtaş nerede doğdu? İlkadımlılar ve Samsunlular Necattin Demirtaş ile ilgili bilgileri bilmek istiyor. 

Demirtaş ÜÇ PARTİDEN TEKLİF ALDI

Necattin Demirtaş'ın MHP'den İlkadım Belediye Başkan Adayı yapılmaması ile birlikte bir açıklama yaparak,  "'Aday yapılmadı, küstü ve istifa etti' anlamında bir duygusallık değil bu. Ben tekrar aday olmayı düşünüyorum, aday olmak için de istifa etmeniz gerekiyor. Bir partinin üyesiyken, başka bir partiden aday olma şansınız yok. Ben de bu yolun önünü açmak için istifa ettim. Henüz hiçbir parti ile görüşmedim ama İYİ Parti kurmaylarından, Saadet Partisi'nden ve Büyük Birlik Partisi'nden aday olmam yönünde teklifler aldım. ifadelerini kullanmıştı.

2014 Yerel Seçimlerde son durumu gösteren tablo şöyle:

NECATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

1955 Samsun Kavak Çivril Köyünde doğan Necattin Demirtaş, İlkokulu Emrullah Efendi, Orta okulu Mithat Paşa'da okudu. Lise tahsilini Ondokuzmayıs lisesinde tamamlayan Necattin Demirtaş,1979 yılında İzmir Ege Üniversitesi İşletme fakültesini bitirdi.

Necattin Demirtaş, Askerlik görevini 1982 yılında 4 aylık kısa dönem olarak Isparta'da yaptı. Askerliğin ardından çalışma hayatına başlayan Demirtaş, Uzun yıllar kamuda ve çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı.

Sivas, Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüklerinde çalıştı. Başarılı bir bürokrat olan Demirtaş, 2001 yılında Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüğünden emekli oldu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 22:30
YORUM EKLE