Alexa

Neslihan Hancıoğlu: 30 Ağustos, sonsuza dek yolumuzu aydınlatacak

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, , 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda; "Emperyalizme başkaldırının zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos, sonsuza dek yolumuzu aydınlatacak"

Neslihan Hancıoğlu: 30 Ağustos, sonsuza dek yolumuzu aydınlatacak

CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutladı.

30 Ağustos'un, Anadolu insanının büyük yokluklar içinde destansı bir mücadele vererek, bağımsızlık savaşını zaferle sonuçlandırdığı gün olduğunu ifade eden Hancıoğlu, "Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının işgalci emperyalist güçlere ve onların işbirlikçilerine karşı verdiği ulusal kurtuluş mücadelesinin zaferle taçlandığı günün yıldönümüdür. Türk milleti bu şanlı zaferle, en güç koşullarda bile esarete boyun eğmeyeceğinin tüm dünyaya ilan etmiştir." dedi.

"Ümmetten millete giden yolun inşaası"

"Dünyadaki bütün ezilen ve mazlum uluslara örnek olan bu bağımsızlık savaşı, bir yandan Anadolu halkına özgür, onurlu, başı dik bir biçimde ve çağdaş bir ülkede yaşama hakkını kazandırırken diğer yandan da bölgemize barış ve huzur getirmiştir." şeklinde açıklamada bulunan Neslihan Hancıoğlu, "Ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan  bu büyük savaş, aynı zamanda ümmetten millete giden yolu inşa etmiş, tam bağımsız, ulus egemenliğine dayalı, lâik-demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır. "diyerek, şu şekilde devam etti: 

"Bugün bizlere düşen görev 30 Ağustos'ta yakılan bu özgürlük meşalesini, geleceğe taşımaktır. Koşullar ne olursa olsun, karşımıza hangi zorluklar çıkarsa çıksın ülkemize ve bağımsızlığımıza sahip çıkacağız. Emperyalizme başkaldırının zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos, sonsuza dek yolumuzu aydınlatacak.

Bu düşüncelerle; ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 20:04
YORUM EKLE